Systemy filtracji wody – sprawdź i zamów

Więc zastanawiałeś się nad bezpieczeństwem publicznego zaopatrzenia w wodę. Być może widziałeś wszystkie niepokojące nagłówki wiadomości o niebezpiecznych zanieczyszczeniach wody, które nękają szkoły, szpitale, domy, firmy itp. A może chcesz uniknąć irytujących przerw w świadczeniu usług i wysokich opłat za korzystanie z miejskich dostawców wody? Jeśli którakolwiek z tych sytuacji dotyczy Ciebie, posiadanie prywatnej studni może być doskonałą alternatywą.

Prawidłowo zbudowana studnia prywatna może zapewnić stały dopływ wody do Twojego domu. Jednak jej uzdatnianie warto zlecić specjalistom np. firmie Filtry do Wody Mazowieckie.

Po pierwsze, prywatni właściciele studni są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swojej wody. Co gorsza, prawo nie reguluje prywatnych studni. Oznacza to, że musisz przetestować wodę ze studni pod kątem potencjalnego zanieczyszczenia i, jeśli to konieczne, wprowadzić środki blokujące zanieczyszczenia, zanim dostaną się do domu.

Dobrą wiadomością jest to, że niedrogi, wysokiej jakości system filtrowania wody w całym domu może wyeliminować większość lub wszystkie zanieczyszczenia obecne w wodzie ze studni. Taki system może pomóc w utrzymaniu zdrowej prywatnej studni, która zapewnia bezpieczną wodę pitną dla Ciebie i Twojej rodziny. Ale ponieważ niektóre modele są różne, a co za tym idzie dają różne wyniki, jak znaleźć najlepszy filtr do wody w całym domu?

Świetne pytanie! Przeprowadziliśmy badania i ujawnimy nasz najlepszy system filtrowania wody do studni w całym domu! Pokrótce opiszemy również wszystkie najważniejsze cechy i funkcje, które sprawiają, że jest to najlepsza opcja.

Dlaczego przede wszystkim potrzebuję systemu filtrowania wody ze studni?

Woda pitna może narazić ludzi na wiele toksycznych zanieczyszczeń i patogenów. Z tego powodu publiczne systemy wodociągowe wykorzystują różne metody uzdatniania wody i taktyki monitorowania, aby chronić konsumentów przed takimi zanieczyszczeniami. Z drugiej strony studnie prywatne zazwyczaj nie są traktowane tak samo, jak studnie publiczne. Dlatego prywatni właściciele studni są odpowiedzialni za ochronę swojej wody przed potencjalnymi zanieczyszczeniami, takimi jak:

 • mikroorganizmy (takie jak bakterie, wirusy, pasożyty itp.);
 • azotan i azotyn;
 • metale ciężkie (takie jak ołów, miedź, arsen itp.);
 • radionuklidy (uranu i radu);
 • chemikalia organiczne (znajdujące się w tuszach, farbach, rozpuszczalnikach, środkach dezynfekujących, farmaceutykach itp.);
 • fluorek;
 • i inni.

Bez wysokiej jakości systemu filtracji wody ze studni w całym domu, zanieczyszczenia te mogą łatwo przedostać się do Twojego domu i siać spustoszenie w zdrowiu i pielęgnacji Twojej rodziny, w urządzeniach wykorzystujących wodę, podgrzewaczach wody i tak dalej.

Na szczęście najlepsze filtry do wody w całym domu mogą usunąć prawie wszystkie zanieczyszczenia obecne w wodzie gruntowej, utrzymując ją w czystości i bezpieczną do picia. Systemy te poprawiają również smak i zapach wody pitnej, usuwając minerały, takie jak siarka, które mogą nadać wodzie zapach zgniłych jaj. Co więcej, niektóre systemy filtracji wody ze studni w całym domu mogą zapobiegać gromadzeniu się i korozji w rurach i urządzeniach, pomagając zarówno dłużej trwać, jak i oszczędzając potencjalnie kosztownych napraw. Mogą również poprawić jakość wody i przebarwienia, a co najważniejsze, zapewnić Ci spokój ducha.

Ok, więc jaki jest najlepszy żelazny system filtracji wody do wody ze studni?

Jak każdy produkt, na rynku dostępnych jest wiele różnych marek i modeli systemów filtracji wody ze studni w całym domu. Mowa o nienagannym designie, solidnej funkcjonalności, unikalnych, innowacyjnych technologiach, całość działa. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach jest to najlepszy system filtracji wody do studni w całym domu, który może zamontować Ci firma np. filtry do wody Warszawa.

Springwell Whole House Well Water Filter System skutecznie usuwa żelazo, siarkę i mangan, które często znajdują się w wodzie ze studni. System ten wykorzystuje najnowsze technologie filtracji wody, aby usunąć niektóre z najbardziej toksycznych zanieczyszczeń z wody studziennej. Ponadto jest bardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska niż większość innych systemów filtrowania wody studziennej dostępnych na rynku.

Imponujące funkcje i technologie

W połączeniu ze zmiękczaczem na bazie soli lub bez soli i silnym światłem UV, możesz zapewnić dokładniejszy proces filtracji. Kombinacje zmiękczaczy pomagają usunąć z wody minerały powodujące twardość, które w przeciwnym razie podrażniłyby skórę i włosy oraz zniszczyły pranie, urządzenia korzystające z wody, rury i instalacje wodno-kanalizacyjne. W zależności od sytuacji możesz wybrać model na bazie soli lub model bez soli.

Połączenie systemu studni całego domu z filtrem do wody całego domu i systemem Combo zmiękczacza wody bez soli daje jeden z najsolidniejszych systemów filtracji wody ze studni prywatnych na rynku: wszechmocny system Combo filtracji wody ze studni ULTRA. Ten system combo usuwa żelazo, mangan, siarkowodór, chlor i chloraminę, kwasy halooctowe, herbicydy, pestycydy, siarkę, MTBE i TTHM, osady kamienia, wapnia i minerały z twardej wody.

Niezależnie od tego, czy są autonomiczne, czy łączone, systemy te nie wymagają konserwacji i można je ustawić tak, aby miały codzienne płukanie wsteczne w celu usunięcia nagromadzonych zanieczyszczeń, a także uzupełnienia złoża filtra. Proces regeneracji dodaje również do systemu kieszeń powietrzną.

Potężny 4-stopniowy proces filtracji

Podczas procesu filtracji system odfiltrowuje ił i piasek przez 5-mikronowy filtr sedymentacyjny. Następnie drugi etap wymusza przepływ wody przez medium KDF, które usuwa szkodliwe chemikalia, takie jak chlor, a także niektóre metale ciężkie. Krok trzeci, który został zaprojektowany przy użyciu nośnika węglowego z łupin orzecha kokosowego, usuwa zanieczyszczenia organiczne, w tym chlor, chloraminę, lotne związki organiczne, pestycydy, herbicydy i tak dalej. Wreszcie, etap czwarty eliminuje channeling i zapewnia dłuższy czas kontaktu z wodą.

Przefiltrowana woda przechodzi następnie przez bezsolny zmiękczacz wody, gdzie minerały powodujące twardość są usuwane w procesie fizycznym znanym jako krystalizacja wspomagana szablonem (TAC). Ten proces przekształca minerały powodujące twardość w wodzie w kryształ twardości, który nie przykleja się do żadnej powierzchni w twoim domu.

Bogaty w funkcje dodatek do systemu oczyszczania wody UV kontroluje problemy mikrobiologiczne w wodzie, w tym E. coli, Cryptosporidium i Giardia lamblia. Ten system zabija 99,9% szkodliwych patogenów, wirusów i bakterii, aby chronić Twój dom przed skażoną wodą.

Schemat systemu filtracji wody studziennej

schemat filtracji wody ze studni
Schemat filtracji wody ze studni

Najwyżej oceniana certyfikacja i gwarancja

Springwell Water Systems jest jednym z niewielu producentów, którzy wykorzystują komponenty z certyfikatem NSF do optymalizacji swoich systemów pod kątem niezawodności, trwałości i wydajności. Oferują również dożywotnią gwarancję na swoje produkty i wiodącą w branży sześciomiesięczną gwarancję zwrotu pieniędzy (wiesz, na wypadek, gdybyś nie był w pełni zadowolony).

Inne niezwykłe funkcje/korzyści

 • Brak spadku ciśnienia wody
 • Czystsze i smaczniejsze jedzenie
 • Nigdy więcej pomarańczowych plam
 • Zestaw instalacyjny jest opcją dla łatwej konfiguracji
0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze