Co to jest biorezonans?

Terapia biorezonansowa (BRT) jako alternatywna metoda medyczna jest stosowana do diagnozowania i leczenia wielu chorób od alergii po zaburzenia psychosomatyczne. BRT opiera się na założeniu, że patologiczne fale z wnętrza ludzkiego ciała można „skorygować” w aparacie BRT i dawać wtedy spontaniczne impulsy lecznicze.

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy BRT jest klinicznie skuteczny i bezpieczny, przeprowadziliśmy systematyczne przeszukiwanie literatury w 4 bazach danych. Spośród 57 znalezionych piśmiennictwa tylko 6 spełniało nasze kryteria włączenia i obejmowało 5 wskazań do BRT: alergie, atopowe zapalenie skóry, dolegliwości żołądkowo-jelitowe nieorganiczne, bóle i choroby reumatyczne.

Ogólnie rzecz biorąc, dowody na BRT są bardzo niejednorodne i dlatego nie można było ocenić spójności wyników. Ogólnie stwierdzono, że BRT jest bezpieczny, a wyniki badań wskazują na wysoki efekt placebo i duże różnice między pacjentami. Dlatego BRT powinno być stosowane jedynie jako uzupełnienie standardowego leczenia pielęgnacyjnego.

Wiele gabinetów jak ten wykonujący zabiegi biorezonansu w Lublinie mogą pomóc nie tylko w alergiach, ale bardzo trudnej walce z leczeniem uzależnień np. od alkoholu czy papierosów.

Biorezonans jako metoda alternatywna, jest coraz częściej uznawana przez społeczeństwo jako leczenie skuteczne, a co najważniejsze bezpieczne.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze