Zwiedzanie Tarnowskich Gór busem będzie możliwe od 12 czerwca

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej organizuje wycieczki ekobusem po Tarnowskich Górach, od najbliższej soboty 12 czerwca. Bilety można już kupić w internecie oraz można sprawdzić terminy busa.

SMZT zawiązało współpracę z prywatnym podmiotem, który posiada dwa dwunastoosobowe pojazdy elektryczne i oprócz wycieczek na hałdę popłuczkową, rozszerza ofertę także o wycieczki po ścisłym centrum Tarnowskich Gór.  Zwiedzanie starówki Tarnowskich Gór ekobusem zaplanowano na 90 min w cenie 35 zł / os. 

Zwiedzanie obejmuje podróż pojazdem elektrycznym z Zabytkowej Kopalni Srebra do centrum Tarnowskich Gór, a następnie zwiedzanie starówki. Zwiedzający będą mogli obejrzeć kościół śś. ap. Piotra i Pawła, Dzwonnicę Gwarków, podcienia oraz Rynek z ratuszem i kościołem ewangelickim. Po zwiedzaniu starówki zaplanowano przerwę na kawę w jednym z licznych ogródków kawiarnianych. Później grupa wraca do Zabytkowej Kopalni Srebra.

Przewodnikami będą pracownicy Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga, którzy na co dzień oprowadzają turystów po Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga.

Aby skorzystać z oferty, wystarczy kupić bilety w internetowym systemie sprzedaży kopalni. Wycieczki pojazdem elektrycznym na hałdę popłuczkową nadal będą kontynuowane, ale program zostanie skrócony do jednej godziny. Ustalono także nową cenę wyprawy na 25 zł za osobę.

źródło: gwarek.com.pl

Zobacz też: Karta ŚKUP nie będzie już potrzebna! 10 letni system wchodzi do trybu online

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze