Jakie kruszywa wybrać do swojej inwestycji na Śląsku?

Przy tak wielu różnych rodzajach kruszywa , który jest odpowiedni do następnego projektu na zewnątrz domu lub firmy? Dowiedz się więcej o agregacie i jego powszechnym zastosowaniu.

Co to jest w ogóle kruszywo?

Kruszywo to termin związany z architekturą krajobrazu używany do opisania gruboziarnistego lub średnioziarnistego materiału. Najczęstsze rodzaje kruszyw, które są używane w kształtowaniu krajobrazu, to: tłuczeń kamienny, żwir, piasek i wypełniacz. Różni się materiałem i rozmiarem kamienia, każdy rodzaj może mieć swój własny cel, jeśli chodzi o projekty krajobrazu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych typach tych właśnie kruszywi które są najlepsze dla Twojego następnego projektu.

Proces kontra kruszony kamień

Podczas gdy piasek i kruszony kamień składają się z tych samych materiałów, proces składa się z mieszanki piasku i tłucznia, używanych głównie do układania fundamentów pod patio, chodniki, podjazdy i drogi. Proces jest dostępny w różnych rozmiarach od 3/4″-3″. Zarówno nasz proces, jak i kruszony kamień są tworzone przez maszyny, które rozdrabniają i rozdzielają materiały na różne stosy.

Z kolei kruszony kamień powstaje za pomocą maszyn, które rozbijają duże skały na małe, kanciaste kamienie. Podobnie jak proces, kruszony kamień może być również używany do tworzenia ścieżek i chodników, ale można go również wykorzystać do takich rzeczy, jak wymiana ściółki lub odprowadzanie wody. Kruszony kamień jest również idealną alternatywą dla ściółki na rabatach kwiatowych, coroczna wymiana jest mniej wymagająca i znacznie łatwiej jest zdmuchnąć liście jesienią bez naruszania powierzchni. Niektóre rodzaje tłucznia mogą mieć bardziej estetyczny wygląd, dzięki czemu stanowią ładny kontrast na podwórku. Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów i kolorów.

Piasek

Piasek jest bardzo gruby i występuje w różnych postaciach, w tym piasku przesianego, piasku murarskiego i piasku betonowego. Z tego powodu piasek pełni kilka różnych funkcji w architekturze krajobrazu. Na przykład, jeden rodzaj piasku, piasek betonowy, może być użyty do wyrównania pod kostką brukową. Betonowy piasek może również pomóc w wypełnieniu wszelkich przestrzeni, aby zapobiec przesuwaniu się lub włamywaniu się na ścieżki i chodniki lub zmieszać, aby stworzyć cement, który jest idealny do układania nawierzchni na zewnątrz.

Chociaż piasek ma wiele zastosowań w większych projektach na zewnątrz, może być również przydatny w projektach. Może być używany na placu zabaw dla dzieci lub na arenie sportowej. Niezależnie od tego, czy jest to piaskownica, czy boisko do siatkówki na świeżym powietrzu, piasek można układać i obrzynać, aby nadać ładny, autentyczny wygląd, dzięki czemu jest bardzo przydatny w każdym projekcie krajobrazu.

Wypełniacze

Innym rodzajem kruszywa jest wypełniacz. Wypełniacz jest materiałem składającym się z odpadów z projektów budowlanych i występuje w kilku różnych formach, w tym wypełniacz zwykły, wypełniacz czysty i wypełniacz mułowy. Zwykłe wypełnienie to materiał, który składa się z wierzchniej warstwy gleby, brudu i skalistego podłoża i najlepiej nadaje się do dużych projektów wymagających dużej ilości brudu, takich jak wypełnianie dziur lub wyrównywanie nierównych obszarów.

Z drugiej strony, czyste wypełnienie odnosi się do wypełnienia, które nie zawiera wykrywalnych zanieczyszczeń ani kamieni. Chociaż czyste wypełnienie jest droższe niż zwykłe wypełnienie, działa jak lepsza naturalna gleba i może być używane do mniejszych projektów, takich jak wyrównywanie części podwórka lub grządki ogrodowej. Istnieje również wypełnienie mułowe, które składa się z dużo mniejszych cząstek mułu i jest używane w projektach, w których należy unikać penetracji korzeni lub odprowadzania wody.

Jakie rodzaje kruszyw są odpowiednie dla Twojego projektu?

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz nowy projekt na świeżym powietrzu, czy ozdabiasz swoje podwórko, firma Budokop Kruszywa Śląsk może dostarczyć Ci odpowiednie rodzaje kruszywa, które spełnią Twoje potrzeby. Już dziś skontaktuj się z ekspertem, który doradzi Ci czego użyć przy Twojej następnej inwestycji.

Budokop obsługuje wiele miejscowości jak:

Piekary ŚląskieKatowiceGliwiceZabrzeRuda ŚląskaChorzówBytomRadzionkówOrzechŚwierklaniecNakło ŚląskieTarnowskie GóryMiasteczkoWieszowaBobrownikiWojkowiceStrzyżowicePsarySarnówSiemoniaTwardowiceOżarowicePyrzowiceMierzęciceToporowiceSiewierzCzęstochowaZawiercieKoziegłowyMyszkówSosnowiecDąbrowa GórniczaBędzinCzeladźJaworznoOlkuszMysłowiceLubliniecKoszęcinBoronów.
0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze