8 symptomów zepsutej pompy paliwa

Niestety, pompa paliwa to część, która lubi się psuć w samochodach. Jeśli chodzi o jej wymianę, w zależności od modelu, może być bardziej lub mniej kosztowna. W naszym artykule podamy jakie są najczęstsze symptomy uszkodzonej pompy. Jeśli nie chcesz już inwestować w kolejne naprawy swojego samochodu, sprzedaj go w skupie samochodów za gotówkę Sochaczew.

Hałas w zbiorniku paliwa

Uszkodzona pompa paliwowa może wydawać głośny, jęczący dźwięk, który usłyszysz ze zbiornika paliwa. Pompa może również wydawać ten dźwięk, jeśli masz mało paliwa lub paliwo w zbiorniku jest zanieczyszczone. Normalnym dźwiękiem, jaki wydaje pompa, jest niskie buczenie. Głośne skomlenie wskazuje na problem.

Trudne odpalanie

Jeśli pompa paliwowa Twojego pojazdu nie może dostarczyć gazu ze zbiornika do silnika, będziesz mieć problemy z uruchomieniem samochodu. Samochód będzie miał trudności z uruchomieniem i uruchomieniem, ponieważ pompa nie może przetłoczyć wystarczającej ilości paliwa. Zużyta pompa traci ciśnienie i silnik traci benzynę.

Silnik rozpylający

Twoja pompa paliwowa nie przestaje pompować gazu do silnika po uruchomieniu pojazdu; pompuje również paliwo, aby dostosować się do prędkości pojazdu. Jeśli pompa nie może wytwarzać stałego strumienia gazu przy wyższych prędkościach, silnik Twojego pojazdu będzie pryskać i grozić utknięciem.

Przegrzanie silnika

Jeśli twój silnik pobiera benzynę z pompy, nawet mniejszą niż potrzebna, prawdopodobnie nie zgaśnie. Jednak zgaśnie, jeśli pompa spowoduje przegrzanie silnika . Stary i zużyty silnik pompy może się przegrzać, co może spowodować przegrzanie całego silnika.

Utrata mocy

Jeśli zauważysz, że Twój pojazd traci moc podczas wjeżdżania na strome wzniesienia lub ładowania go ładunkiem, przyczyną może być pompa paliwa. Podobnie jak w przypadku większych prędkości, silnik wymaga większej ilości benzyny do pracy pod obciążeniem. Jeśli pompa nie działa prawidłowo, stracisz moc.

Potężna moc

Do tej pory rozmawialiśmy o tym, co się stanie, jeśli silnik nie dostanie wystarczającej ilości paliwa. Co się dzieje, gdy dostaje go za dużo? Jeśli pompa wtłacza do silnika zbyt dużo paliwa, podczas jazdy zauważysz skoki mocy, np. skoki i spadki prędkości, które…

Niższa efektywność paliwowa

Ponieważ pompa paliwowa tłoczy za dużo paliwa do silnika, spalisz więcej gazu niż normalnie. Oznacza to więcej wycieczek na stację benzynową, aby nakarmić samochód, ciężarówkę lub SUV-a. Jeśli śledzisz przebieg między tankowaniami i zauważysz spadek, może to być Twoja pompa.

Martwy silnik

Wreszcie pojazd może się nie uruchomić z powodu akumulatora, alternatora, rozrusznika, filtra paliwa lub pompy paliwa. Wszystkie te rzeczy odgrywają rolę w uruchomieniu pojazdu. Jeśli pompa nie będzie działała, nie będziesz w stanie wprowadzić gazu do komory spalania, aby uruchomić samochód.

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze