W Tychach Dzień Dziecka rozpoczyna się już 30 maja

MCK ( Miejskie Centrum Kultury), biblioteki oraz Teatr Mały zapraszają na wspólne świętowanie dnia Dziecka. 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym roku w Tychach wydarzenia z tej okazji zaplanowano od 30 maja. Na najmłodszych czeka m.in. gra terenowa, warsztaty, animacje, spektakle i wiele innych niespodzianek.

Dzień Dziecka w Miejskim Centrum Kultury

30 maja Miejskie Centrum Kultury zaprezentuje Przygodową Grę Terenową ,,Leśne zagadki. Bajtle na tropie”.

– Chcesz odkryć sekrety tyskiego Parku Północnego? Grasować po zacienionych zielonych płucach miasta i świetnie się bawić? Jesteś gotowy, by zmierzyć się z zagadkami logicznymi i wykazać się sprawnością, fantastycznie spędzić czas i pokonywać kolejne wyzwania, które przygotowaliśmy dla nieustraszonych i ciekawych świata tyszan? Weź udział w bezpłatnej grze terenowej – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Udział bezpłatny, a biorą w niej udział drużyny 2-4 osobowe składające się z samych dzieci (minimum 10 lat) lub dzieci z rodzicami.

Gra terenowa polega na odnalezieniu i dotarciu przez całą drużynę do wszystkich punktów zaznaczonych na otrzymanej mapie w regulaminowym czasie (do 18.00). Jest ich 12. Część z punktów będzie wymagało wykonania specjalnego zadania, na innych tylko „odbijesz” swoją obecność specjalnym „dziurkaczem”, tzw. perforatorem.

Każda drużyna jest zwycięzcą, a wszystkie, które odnajdą minimum 80% punktów zaznaczonych na mapie, czeka niespodzianka na mecie.

Wstęp wolny. Udział w grze bezpłatny.

MCK – Klub Urbanowice

30 maja w ogrodzie Klubu Urbanowice zaplanowano:
15.00 – Warsztaty i animacje
17.30 – Bajka dla dzieci „Na tropie zaginionej opowieści” – Teatr Trip
19.00 – Spotkanie z fizyką „Brrr… bardzo zimno” – Laboratorium Pana Korka

Wstęp wolny, obowiązują zapisy

MCK – Klub Wilkowyje

1 czerwca Klub Wilkowyje świętuje Dzień Dziecka. Z tej okazji o godz. 18.00 w ogrodzie Klubu Wilkowyje MCK zaplanowany jest rodzinny program animacyjno-teatralny pt.: „Bajki Robotów” Lufcika na Korbkę.

– W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, autora groteskowo-baśniowych opowiadań o robotach, które będą głównymi bohaterami naszego Dnia Dziecka. Lufcik na Korbkę zabierze nas w wyjątkową, kosmiczną podróż po świecie robotów. W programie przewidujemy dużo zabawy i niespodzianek dla wszystkich uczestników, którzy wraz z aktorami będą mogli współtworzyć ten magiczny świat – mówią organizatorzy.

Wstęp wolny Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy

Teatr Mały Tychy

30 maja, w teatrze od godz. 16.00 odbędzie się pokaz „Kajtuś Czarodziej” w wykonaniu Teatru lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Seans na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

scenariusz: Magda Żarnecka
reżyseria: Roksana Miner
grupa wiekowa: 6+
czas trwania spektaklu: 65 minut

Bilety w cenie 20 zł i 25 zł dostępne w kasie teatru.

Dzień Dziecka w Bibliotece

Loteriada dla małych czytelników
1-2 czerwca w godzinach otwarcia Mediateki (Biblioteki Głównej).

Wierszem malowane
Wizualizacja wiersza – film dla dzieci
od 1 czerwca dostępny na stronie www.mbp.tychy.pl i Facebooku MBP Tychy.

Niespodzianki z uśmiechem
1 czerwca w godzinach otwarcia wszystkich filii bibliotecznych

Bajkoopowiadacz
Z okazji Dnia Dziecka okazja do wysłuchania i obejrzenia bajki będzie już 2 czerwca! Biblioteka zaprasza o godz. 17.00 milusińskich na niezwykłą opowieść, którą przygotuje dla Was Justyna Biskup-Naumienko. Zapisy na spotkanie

źródło: tychy.info

Zobacz też: Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce – maj 2021

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze