Katowice. Jest już nowy ekran w Spodku. Składa się z 264 paneli i waży 1650 kg. Został podwieszony pod kopułą hali

W katowickim Spodku zamontowano nowy ekran pod kopułą. Urządzenie jest zbudowane z 264 paneli i waży 1650 kg. Jego instalacja trwała kilka dni. To kolejna modernizacja przeprowadzona w słynnej hali w ostatnim czasie. Wcześniej m.in. wyremontowano toalety, lifting przeszły też kioski na antresoli, wymieniono nagłośnienie i bandy lodowiska.

Charakterystyczny owalny telebim zawieszony pod kopułą Spodka zdemontowano jeszcze w marcu. Ekran o powierzchni prawie 90 metrów kwadratowych działał przez ponad 10 lat, a gdy go montowano był sporą nowością – wówczas standardem były ekrany prostokątne. Ten w kształcie cylindra miał średnicę 7,4 m i zawieszony był na ośmiu zsynchronizowanych wyciągarkach.

,, Jego utrzymanie było coraz droższe. Stąd wymiana”

-mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. Dodał, że 50. urodziny Spodka, które przypadają w tym roku, to dobra okazja, by poprawić jego wyposażenie.

Kolejne pilne remonty w Spodku: odnowienie szatni dla zawodników czy uszczelnienie dachu

Wymiana telebimu to kolejna modernizacja przeprowadzona w słynnej katowickiej hali. W ostatnich latach odnowiono tu toalety, wymieniono nagłośnienie i bandy lodowiska, lifting przeszły również kioski gastronomiczne na antresoli. Warto też przypomnieć, że ponad dziesięć lat temu rozbudowano trybuny Spodka (w 2008 roku) oraz wymieniono 30 tys. azbestowych łusek z elewacji na nowe, aluminiowe (2011).

Prace przy wymianie telebimu ruszyły 26 kwietnia i zakończą się w lipcu. Przy okazji wymieniane są także monitory na antresoli i w pomieszczeniach VIP. Koszt wszystkich prac to 2.250.900 złotych brutto.

W tym roku na wszystkie prace związane z renowacją i modernizacją Spodka miasto Katowice planuje przeznaczyć kwotę ponad 9 mln zł.

Z kolei przedstawiciele PTWP Event Center – firmy, która jest operatorem Spodka i MCK – przypominają, że tego typu inwestycje zgodnie z obowiązującą umową koncesji nie leżą w gestii zarządcy, lecz właśnie właściciela obiektu. PTWP Event Center sygnalizuje potrzeby, pilnuje harmonogramu prowadzonych prac oraz ich realizacji.

Potrzeb tych jest wiele. Choć mimo upływu lat projekt pozostaje wizjonerski i Spodek cały czas wyróżnia się swoją architekturą, oczywistym jest, że o obiekt z 50-letnią tradycją trzeba dbać stale i w niego inwestować. Obecnie zakończona została wymiana ekranu głównego i monitorów na antresoli, możliwie jak najszybciej powinny zostać zrealizowane kolejne prace takie jak remont szatni dla zawodników czy uszczelnienie dachu.

– mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

źródło : dziennikzachodni.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze