I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach zostało zmodernizowane

Zrealizowany został pomysł na rozbudowę I Liceum Ogólnokształcącego i zagospodarowanie terenu wokół niego, który pojawił się już wiele lat temu. Z inicjatywą taką wyszedł obecny dyrektor szkoły – Adam Sarkowicz.

W ramach inwestycji szkoła została rozbudowana i zmodernizowana

Przy I Liceum Ogólnokształcącym w Gliwicach powstała nowa hala sportowa, nowy trzypiętrowy budynek dydaktyczny oraz kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią. Teren wokół szkoły został gruntowanie zmodernizowany. Nowa hala, mierząca około 13 metrów wysokości została wybudowana w miejscu wchodzącego w skład kompleksu szkolnego budynku przy ul. Konarskiego. Jest w niej sala do gier zespołowych, z trybunami na 150 osób, a także zaplecze z szatniami i magazynem na sprzęt sportowy.

Halę zwiedził prezydent Adam Neumann

Coraz szybszy postęp cywilizacyjny przyczynia się do tego, że szkoła musi dzisiaj sprostać nie tylko oczekiwaniom uczniów czy ich rodziców, ale przede wszystkim wymaganiom rynku pracy oraz uczelni wyższych. Nowoczesne wyposażenie umożliwi naukę metodami badawczymi i wprowadzenie innowacji, co nie tylko uatrakcyjni zajęcia, ale będzie także sprzyjać podnoszeniu wyników nauczania

– mówił prezydent.

Szkoła przy ul. Zimnej Wody należy do najlepszych w Gliwicach i jako jedyne w tym mieście liceum publiczne prowadzi program matury międzynarodowej z językiem angielskim jako wykładowym. Oferuje również nauczanie dwujęzyczne dla wszystkich swoich oddziałów.

źródło: gliwice.eu
grafika: D. Nita-Garbiec/UM Gliwice

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze