Nowy punkt szczepień w Katowicach gotowy do działania

Nowy punkt szczepień został utworzony w hali ośrodka tenisowego MOSiR przy ulicy Szopienickiej 70 w Janowie. Najprawdopodobniej szczepienia rozpoczną się z początkiem maja. Hala ma do zaoferowania ponad 500 szczepień dziennie – Jeżeli będzie potrzeba, aby utworzyć kolejne punkty do wykonywania szczepień, to jesteśmy do tego przygotowani – deklaruje prezydent Katowic Marcin Krupa.

Na potrzeby szczepień hala ośrodka tenisowego MOSiR została przekształcona w punkt szczepień. Wewnątrz budynku mieści się 6 specjalnie skonstruowanych kabin, w których personel medyczny będzie szczepił umówione osoby. Ponadto stworzona została sala rejestracyjna, która jest dość przestrzenna dla osób oczekujących na swoją kolej oraz osobna część poszczepienną, w której każda osoba po zaszczepieniu będzie proszona o pozostanie przez ok. 15 minut pod personelu, na wypadek niespodziewanych odczynów po wykonaniu zabiegu. Przy hali utworzony został parking dla osób przyjeżdżających się zaszczepić oraz powstały również chwilowe przystanki autobusowe. 

Szczepienia w hali ośrodka tenisowego MOSiR w Janowie będą odbywać się od poniedziałku do soboty, w godzinach 8:00 – 18:00. Planowane minimum to 3000 zabiegów tygodniowo. Punkt zacznie szczepić prawdopodobnie z początkiem maja. Miasto jest w pełnej gotowości do rozpoczęcia szczepień jeszcze w kwietniu, jednak zależy to od terminów dostaw oraz liczby szczepionek. Poza punktem w Janowice w Katowicach działa również 61 innych punktów szczepień, w tym także jeden w tymczasowym szpitalu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

źródło: katowice.gosc.pl

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze