Ruda Śląska: Mężczyzna stracił 161 tysięcy złotych. Nowe oszustwo ,,na zdalny pulpit”

Obywatel Rudy Śląskiej stał się ofiarą oszustwa ,,na zdalny pulpit”. Utracił on 161 tysięcy złotych. Mężczyzna ma ponad siedemdziesiąt lat.

We wtorek mężczyzna zgłosił zawiadomienie na policję dotyczące oszustwa. Oszuści skradli pieniądze za pomocą aplikacji AnyDesk. Straty wynoszą ponad sto sześćdziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze policji przypominają, aby uważać na takiego typu transakcje.

Poszkodowany chciał skorzystać z okazji i zainwestować w kryptowaluty. Następnym krokiem był telefon osoby, która podszywała się pod przedstawiciela firmy i opiekuna firmy. Pewnością siebie i wiedzą oszust przekonał ofiarę do inwestycji. Poinformował go, aby pobrał wcześniej wspomnianą aplikację oraz przy jego pomocy założył pozostałe konta na innych serwisach.

Oszust dostał wszystkie dane od seniora, wykorzystując jego łatwowierność. Początkowo inwestycja wydawała się korzystna, jednak wszystko obróciło się na jego niekorzyść. Stracił on ogromną sumę pieniędzy z zaciągniętych przez oszustów kredytów.

Źródło: https://rudaslaska.com.pl/

Zobacz także: Mieszkancy ul. Baczynskiego doczekali sie sygnalizacji swietlnej

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze