Nowy obiekt treningowy dla Polonii Bytom. Jest umowa na budowę

W przyszłości powstanie w Bytomiu boisko wraz z zapleczem sportowym za ponad 30 milionów złotych. Skorzystają na tym zawodnicy Polonii Bytom starsi i młodsi piłkarze.

W Bytomiu podpisano umowę na budowę nowego obiektu treningowego dla Polonii Bytom. Obiekt powstanie w rejonie ulic Olimpijskiej i Piłkarskiej, a jego budowa pochłonie ponad 30 milionów złotych. – Mówią trener Polonii Bytom Kamil Rakoczy oraz zawodnik Jakub Wróbel:

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi że ten obiekt powstanie, bo pracujemy tutaj już mnóstwo lat w nieludzkich po prostu warunkach. Teraz nareszcie ktoś o nas pomyślał. Jesteśmy bardzo wdzięczni miastu, że ta inwestycja powstanie przede wszystkim dla młodzieży, która może się rozwijać i potem trafiać do zespołu 1 drużyny Polonii Bytom.- mówi trener Polonii Bytom Kamil Rakoczy
Na pewno pomoże to w rozwoju i młodych piłkarzy i też budowaniu kadry 1 drużyny, na pewno jest to dobra ścieżka, którą wszyscy chcemy podążać – mówi zawodnik Jakub Wróbel

Prace obejmą budowę boiska z trybunami dla ponad dwóch tysięcy kibiców oraz obiektu z zapleczem szatniowym, mini muzeum i kawiarnią. – Mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz – Jeśli chce się zachęcić młodzież do uprawiania sportu, a jest to dzisiaj nie lada wyzwanie. Trzeba zapewnić im godziwe warunki. Rodzic, który przychodzi do klubu, który ma szatnie w kontenerze i w kontenerze ubikacje nie najlepszej jakości ma duże wątpliwości czy chciałby żeby jego dziecko w takich warunkach trenowało i to zmieniamy w pierwszej kolejności. Dążymy do tego żeby było profesjonalne zaplecze i można było się skupiać wyłącznie na szkoleniu i zdobywaniu coraz wyższych celów.

Cała inwestycja ma zakończyć się w ciągu niecałych dwóch lat. W przypadku awansu klubu do I Ligii obiekt będzie mógł zostać rozbudowany.  

źródło: radioem.pl

Zobacz też: Off Festival Katowice przełożony na 2022 r.

foto/Urząd Miejski w Bytomiu

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze