W Piekarach zaszczepią nawet 200 osób dziennie

Wśród miast gotowych na szczepienia mieszkańców są już także Piekary Śląskie. Punkt Szczepień Powszechnych będzie zlokalizowany przy Piekarskim Centrum Medycznym przy ul. Szpitalnej. Punkt uruchomiony zostanie 28 kwietnia.

Szczepienia w końcu ruszyły z kopyta. Do tej pory ze względu na różne czynniki jak m.in. ograniczone dostawy szczepionek, a także limity wiekowe, progres w szczepieniu Polaków nie był zadowalający. Wszystko wskazuje na to, że zmieni się to na przełomie kwietnia i maja, kiedy w Polskich miasta ruszą punkty szczepień powszechnych. Nie inaczej będzie w Piekarach Śląskich.

– Pacjenci na szczepienia wchodzić będą od strony ul. Kościuszki, zaś budynek będą opuszczać do ul. Szpitalnej. Bezpieczeństwa oraz przestrzegania dystansu społecznego pilnować będą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Co ważne nasz punkt zlokalizowany jest w szpitalu w związku z czym posiada cała niezbędną infrastrukturę medyczną – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Co ważne, punkt na początku będzie mógł zaszczepić ok. 200 osób dziennie, co jest niezłym wynikiem biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców. Ponadto, w razie zwiększenia dostaw, ta liczba może się zwiększyć.

Na chwilę obecną zapisy na szczepienia do piekarskiego PSP będą prowadzone przez:

  • infolinia 989,
  • e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • zapis w punkcie szczepień (tylko telefonicznie pod nr 575-101-660).

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia tylko 10% zapisów może być dokonywanych bezpośrednio w punkcie szczepień, pozostał pula jest w dyspozycji rejestracji centralnej.

Zapisywać mogą się roczniki zgodnie z opublikowanym harmonogramem.

Szczepienia w Punkcie Szczepień w Piekarskim Centrum Medyczny odbywać się będą przy ul. Szpitalnej 11 (stary budynek):

Poniedziałek, środa, piątek – 7.30 – 15.00

Wtorek, czwartek – 11.30 – 18.00

TELEFON PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO REJESTRACJI NA SZCZEPIENIA: 575-101-660. NIE NALEŻY DZWONIĆ PRZEZ CENTRALĘ SZPITALA.

źródło i fot. UM Piekary Śląskie

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze