Kolejne ekologiczne autobusy trafią do Sosnowca. PKM z dofinansowaniem na pierwsze hybrydy plug-in

PKM Sosnowiec cieszy się z dobrych wieści. Niedługo do przedsiębiorstwa trafią kolejne zakupione autobusy elektryczne. GZM poinformowała o jeszcze kolejnych elektrycznych pojazdach, które zasilą flotę sosnowieckiego przewoźnika, a ponadto PKM Sosnowiec znalazł się na liście dofinansowań na zakup autobusów hybrydowych plug-in.

W przyszłym roku sosnowiecki PKM posiadać już będzie 70 autobusów z napędem alternatywnym. To dzięki prowadzonym od kilku lat przez miasto zakupom taboru ekologicznego.

Firma w najbliższych miesiącach wzbogaci się o 14 autobusów elektrycznych. Z kolei jeszcze w marcu Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła przetarg na zakup 32 autobusów elektrycznych, spośród których osiem trafi do sosnowieckiego PKM.

Najświeższe dobre wiadomości docierają z Urzędu Marszałkowskiego, który poinformował o wybraniu do dofinansowania kolejnych projektów PKM Sosnowiec. W ramach dwóch wniosków „Czyste niebo nad Zagłębiem” przedsiębiorstwo otrzymało dofinansowanie na zakup 16 autobusów hybrydowych plug-in. Będą to pierwsze takie pojazdy w barwach sosnowieckiego przewoźnika.

,,Liczę na to, że temat zamkniemy w ciągu najbliższych tygodni i będziemy się mogli zająć realizacją projektu”

– wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W tej chwili PKM Sosnowiec użytkuje 35 autobusów hybrydowych marki Volvo oraz trzy elektryczne firmy Solaris. Po realizacji wszystkich zamówień firma będzie dysponowała 25 autobusami elektrycznymi, 35 hybrydami oraz 16 hybrydami plug-in. To niemal 1/3 taboru PKM Sosnowiec. PKM Sosnowiec rozpisał również przetarg na zakup ośmiu autobusów z silnikiem diesla. W sumie PKM Sosnowiec, którego większościowym udziałowcem jest gmina Sosnowiec dysponuje ok. 240 autobusami.

źródło : eska.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze