Ruszył nabór zgłoszeń o dopłaty do wymian źródeł ciepła w Katowicach

Katowicki program „Poprawa jakości powietrza w Katowicach poprzez wymianę systemów grzewczych opalanych węglem w budynkach jednorodzinnych” zakłada umożliwienie wymiany starych pieców węglowych w domach wolnostojących i uzyskania nawet 100% dofinansowania kosztów netto nowego systemu grzewczego.

Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań dla wielu miast województwa śląskiego. W Katowicach od dłuższego czasu podejmujemy złożone, warte dziesiątki milionów złotych działania na rzecz czystego powietrza. W latach 2015-2020 dzięki miejskiemu programowi dofinansowaliśmy wymianę blisko 4900 źródeł ciepła kosztem ponad 42 mln zł. Wiemy, że do zrobienia w tej kwestii jest jeszcze wiele, dlatego każda dodatkowa możliwość wymiany „kopciucha” na nowe, ekologiczne źródło ciepła jest bardzo ważna dla Katowic i naszych mieszkańców

– mówił prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Nabór zgłoszeń będzie trwać do 4 czerwca 2021 roku, a realizacja projektu planowana jest na okres od II kwartału 2022 roku do 30 kwietnia 2023 r. Liczba możliwych wymian w ramach projektu jest ograniczona, a o możliwości uzyskania dofinansowania będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Program umożliwia wymianę starego pieca węglowego na jeden z systemów nieemisyjnych

Program umożliwia wymianę starego węglowego źródła ciepła (do 3 klasy włącznie) na jeden z systemów niskoemisyjnych: pompę ciepła, ogrzewanie elektryczne, kocioł gazowy lub kocioł na biomasę. Równolegle do zmiany źródła ciepła można wnioskować również o dofinansowanie do montażu systemu fotowoltaicznego, kolektorów słonecznych, wykonania lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, a także wykonania przyłącza ciepłowniczego oraz budowy lub przebudowy istniejącego przyłącza gazu lub energii elektrycznej.

Wnioski można składać tylko w formie papierowej

Zgłoszenia wraz z niezbędnymi załącznikami można składać tylko w formie papierowej, osobiście w Miejskim Centrum Energii na ul. Młyńskiej 2 lub wysyłając je pocztowo na adres: Urząd Miasta Katowice, Biuro Zarządzania Energią, Rynek 1, 40-003 Katowice (z dopiskiem: Wniosek w ramach projektu grantowego „Poprawa jakości powietrza w Katowicach poprzez wymianę systemów grzewczych opalanych węglem w budynkach jednorodzinnych”).

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: katowice.eu – Wymiana ogrzewania węglowego

źródło: katowice.eu

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze