Katowice: Kurier przemycał narkotyki. Zabezpieczono 24kg amfetaminy.

Kurier Gracjan U. zostanie oskarżony o przemyt marihuany z Hiszpanii do Polski, ale także amfetaminy z Polski do Norwegii.

W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK w Katowicach prowadzone jest śledztwo w sprawie Gracjana U. Powstało już 21 aktów oskarżeń względem 37 osobom. Jako dowód w sprawie zostało zabezpieczone 24 kg amfetaminy, 8 kg marihuany, haszysz, mefedron, kokainę i tabletki ecstasy.

– Gracjan U. miał wspólnie i w porozumieniu z innymi członkami zorganizowanej grupy przestępczej zajmować się przemytem z Polski do Królestwa Norwegii znacznych ilości amfetaminy, z terytorium Królestwa Hiszpanii przemycał do Polski marihuanę. Oskarżony pełnił rolę kuriera, który wykorzystując znajomość przewoził substancje psychotropowe i środki odurzające w kierowanych przez niego samochodach dostawczych. Substancje psychotropowe były ukryte w specjalnych schowkach, zaś środki odurzające w paczkach z odzieżą. Oskarżonemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Ustalono, że w Polsce wytwarzana była amfetamina przez grupę, dla której oskarżony pracuje. Współpraca norweskich służb, polskiej prokuratury i Centralnego Biura Śledczego Policji pozwoliła na schwytanie leadera Krzysztofa W.

– Grupa wprowadziła do obrotu około 1 tony narkotyków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że działała na terenie województw dolnośląskiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz na terenie Norwegii.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: akademickie-mistrzostwa-polski-w-lekkiej-atletyce/

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze