Indyjski wariant koronawirusa u zakonnic na Śląsku? Sprawę bada sanepid

Siedemnaście sióstr z Katowic oraz dziesięć osób bezdomnych, które były pod opieką zakonu, przebywa w kwarantannie. Jedna z sióstr trafiła do szpitala. Siedziby zakonu strzeże teraz policja.

Śląski sanepid bada, czy indyjski wariant koronawirusa dotarł do Katowic. Pod lupą są zakonnice z osiedla Paderewskiego. W sumie 15 sióstr.

To misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty, które opiekują się bezdomnymi w Katowicach

informuje katowicka redakcja Gazety Wyborczej

Jak podaje agencja, kilkanaście zakonnic przebywa na kwarantannie. Jedna z kobiet trafiła do szpitala.

Odosobnieniem objęto także 10 osób bezdomnych, którymi siostry się opiekowały. Jak informuje „Dziennik Zachodni”, na kwarantannie jest dokładnie 25 osób.

Koronawirus na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 1531 zakażeniach koronawirusem w woj. śląskim. Choć to znów najwięcej przypadków w kraju, to jednocześnie to najniższy środowy wynik w kwietniu. 4 tygodnie temu, w ostatnią środę marca, w regionie odnotowano największą liczbę zachorowań od początku pandemii – 6092.

W szpitalu tymczasowym w Katowicach było w środę leczonych 110 chorych na Covid-19, w tym 24 na respiratorach, a w placówce w Pyrzowicach – 98, w tym 9 na respiratorach.

Indyjski wariant koronawirusa

Indyjski wariant koronawirusa dość szybko rozprzestrzenia się w Europie. Przypadki zakażeń potwierdzono już w Belgii i Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Wirusem z Indii zakażony jest również ewakuowany kilka dni temu z tego kraju polski dyplomata.

źródło : onet.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze