Bielsko-Biała. „Pocztówki z Bielska-Białej” ozdobiły Cygański Las

Widok na Tatry z ich najwyższym szczytem, Gerlachem, z… Koziej Góry! To kolejna #PocztowkazBielska

Prace, które spacerowicze mogą podziwiać, zostały nadesłane na konkurs plastyczny „Pocztówka z Bielska-Białej”, już po raz dziewiąty organizowany przez Dom Kultury w Olszówce. W tym roku ma on wyjątkową, jubileuszową odsłonę związaną z obchodami 70-lecia połączenia Bielska i Białej i podtytuł: to co łączy – ta co dzieli.

Na konkurs nadesłano 229 prac, oceniło je jury w składzie: artysta plastyk, instruktor Domu Kultury w Kamienicy Monika Sowa, instruktor Miejskiego Domu Kultury Alina Jureczko, kulturoznawca, instruktor DK w Olszówce Dominika Malik oraz artysta plastyk, kierownik DK w Olszówce Małgorzata Motyka-Madej.

Pocztówka z Bielska-Białej określa rolę przekazu wizualnego jako syntetycznej informacji o walorach miasta przeznaczonej do korespondencji pocztowej. W tym roku należało dodatkowo uchwycić element łączący, a jednocześnie dzielący oba miasta, co w większości prac się doskonale udało. Jak co roku wystawę możemy oglądać przez miesiąc w przestrzeni miejskiej Cygańskiego Lasu, gdzie znajdują się banery z wydrukowanymi nagrodzonymi pracami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom i ich nauczycielom!

Jury przyznało Grand Prix, 19 nagród i 10 wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych.

źródło : wiadomości.wp.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze