Ekologiczny i nowoczesny Bytom umowa podpisana 22 czerwca

We wtorek, 22 czerwca 2021 r. władze Bytomia podpisały, ze spółką Tauron Nowe Technologie umowę na wymianę ponad 7,6 tys. starych sodowych opraw oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED-owe. W Bytomiu modernizacja trwa już od 2019 r. jest to modernizacja oświetlenia na drogach i placach publicznych. Wcześniej wymieniono 2,6 opraw w miejskiej sieci, a teraz ponad 7,6 tys. opraw wymieni Tauron Nowe Technologie.

– Jesteśmy jednym z pierwszych miast w Polsce, w których wymienione zostaną wszystkie oprawy oświetleniowe – podkreśla prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – To inwestycja, która nie tylko poprawi jakość oświetlenia na miejskich drogach, ale również wpłynie na znaczne oszczędności finansowe i korzystnie wpłynie na środowisko dzięki mniejszemu zużyciu prądu – dodaje zastępca prezydenta Michał Bieda.

Oszczędności – zgodnie z obecnymi cenami prądu – mogą wynieść blisko 500 tys. złotych rocznie. Z kolei według wyliczeń Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu modernizacja oświetlenie ograniczy emisję CO2 do atmosfery o około 2,7 tys. ton.

Do końca 2021 roku inwestycja ma zostać wykonana. Spółka Tauron Nowe Technologie deklaruje, że poza wymianą opraw oświetleniowych, będzie sukcesywnie wymieniać także stare betonowe słupy. Ma także na bieżąco konserwować i utrzymywać w sprawności uliczne oświetlenie.

– Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo mieszkańców. Zawsze proponujemy naszym partnerom takie rozwiązania, które są przede wszystkim korzystne dla społeczeństwa – ułatwiają życie i poprawiają komfort poruszania się w przestrzeni publicznej. Ale rozmawiamy też o korzyściach dla gminnego budżetu. Zależy nam na dobrej współpracy, dlatego oferujemy energooszczędne i ekologiczne rozwiązania – mówi Artur Warzocha, prezes Tauron Nowe Technologie.

Nowoczesne oprawy ledowe mają emitować neutralne i przyjemne w odbiorze światło. Będą miały także identyczne obudowy, by zachować spójność architektoniczną. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów nowego oświetlenia zaprojektowano kilka typów optyki oraz mocy opraw. Całość ma zredukować koszty zużycia energii elektrycznej nawet o 70%.

źródło: bytomski.pl

fot. Tymoteusz Staniek

Zobacz teź: Śląski Uniwersytet Medyczny oferuje bezpłatne badania płuc

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze