Produkcja na dużą skale, a używane palety. Czy warto?

Jeśli prowadzisz firmę produkcyjną, z pewnością zużywasz wiele palet. Z pewnością też, wraz z rozwojem biznesu zastanawiałeś się czy zamiast wciąż kupować nowe, można skorzystać z używanych palet. Równie pewne, że biorąc pod uwagę taką ewentualność, zastanawiałeś się, czy skorzystanie z używanych palet wpłynie w jakikolwiek sposób negatywnie na jakość realizowanych dostaw. O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule.

Jeśli chodzi o palety, przy zakupie mamy prosty wybór – kupić fabrycznie nowe lub używane, które po procesie odnawiania i lekkiej renowacji trafiają na rynek wtórny. Nowe palety oczywiście wyglądają bardzo estetycznie. Czuć nowością, ponadto mamy pewność, że będą wytrzymałe i przydają się nam jeszcze nieraz. Palety używane mogą nie zawsze wyglądać idealnie, ale zapewniają znaczne oszczędności kosztów a odpowiednio odnowione, również będą dobrze się prezentować, a przede wszystkim będą posiadać zbliżoną wytrzymałość. Dodatkowo używane palety to tak popularne, modne i potrzebne ostatnio podejście eko. Spójrzmy na największe zalety palet nowych i używanych:

Nowe palety:

  • Wyglądaj czysto i estetycznie
  • Bardzo dokładne wymiary
  • Może trwać wiele podróży
  • Łatwa naprawa
  • Gwarantowana nośność

Palety z recyklingu:

  • Zakres od prawie nowego do kilku napraw
  • Udźwig porównywalny z nowymi paletami
  • Przyjdź w kilku klasach jakości
  • Może trwać od jednej do wielu podróży w zależności od klasy
  • Niższy koszt

Udźwig

Można łatwo pomyśleć, że palety z recyklingu nie mogą utrzymać takiej wagi, jak nowe palety. Pomimo możliwych różnic w wyglądzie, nowe i pochodzące z recyklingu palety będą miały bardzo zbliżoną nośność . Dopóki palety z recyklingu są odpowiednio naprawiane przez renomowanego dostawcę palet, będą działać równie dobrze pod wagą.

Wymiary

Ponieważ nowe palety są wykonane ze świeżej tarcicy, mają bardzo dokładne wymiary . Jest to ważne w przypadku operacji o dużej przepustowości, w których wykorzystywane są zautomatyzowane maszyny, ponieważ nawet niewielkie różnice w szerokości lub wysokości palety mogą powodować niewłaściwą obsługę. Palety z recyklingu mają na ogół dokładne wymiary, ale będą mniej doskonałe niż nowe palety . Używane drewno jest często lekko wypaczone lub wygięte w wyniku poprzedniego użycia i może mieć naprawy, które nieznacznie zmieniły wymiary.

Cena

Nowe palety mają wyższą cenę niż palety z recyklingu , ale mają właściwości premium, takie jak świetny wygląd i dokładne wymiary. Palety z recyklingu mogą być od prawie nowych po wytrzymujące tylko jedną podróż więcej, ale mogą dać oszczędności nawet do 60% .

Funkcje i opcje projektowe

Nowe palety mają więcej opcji i potencjalnych cech konstrukcyjnych niż palety z recyklingu . Chociaż w paletach poddanych recyklingowi można wprowadzać dodatki lub zmiany po ich naprawie, jest to bardzo rzadkie.

Nowe palety mogą być wykonane na zamówienie do konkretnego zastosowania, posiadając unikalne projekty i opcje konstrukcyjne . Ponieważ klienci zamawiają nowe palety bezpośrednio od producenta palet, ich potrzeby mogą być uwzględniane od momentu skonstruowania palety.

Naprawy i recykling

Oba rodzaje palet można naprawiać i poddawać recyklingowi, często w ten sam sposób . Jedyną rzeczywistą różnicą w tej kategorii jest to, że nowe palety mogą generalnie mieć więcej napraw, aby wydłużyć ich żywotność, proces, który już się rozpoczął lub jest powtarzany w przypadku większości palet z recyklingu. Warto w tym celu skorzystać z uznanego skupu palet.

Czas realizacji

Ponieważ palety z recyklingu są już zbudowane i wymagają tylko kilku napraw, ich czas realizacji jest znacznie krótszy niż w przypadku nowych palet. Nawet producentom palet z wydajną produkcją palet nadal łatwiej jest naprawić paletę niż zbudować nową. Zbudowanie i dostarczenie nowego zamówienia na paletę zajmie więcej czasu niż naprawa i dostarczenie ładunku z recyklingu .

Jakość

Nowe palety są zazwyczaj wyższej jakości niż palety z recyklingu, co gwarantuje brak wad lub oznak zużycia . Niektóre palety z recyklingu będą podobne i będą używane tylko raz. Ale wiele będzie różnej jakości. Dlatego dostawcy palet mają klasy jakości na swoich paletach pochodzących z recyklingu. Te wagi sortujące nie są standardem wśród producentów, ale mogą dać kupującym paletę wyobrażenie o tym, jaki rodzaj palety z recyklingu kupują.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze