Tarnogórskie Gwarki bez gwiazd i pierwszy raz bez pochodu

Gwarki lokalnie – oto tegoroczna nazwa najbardziej rozpoznawalnej imprezy w Tarnowskich Górach. – Nie zależy nam na ściągnięciu tłumów. Chcemy podtrzymać tradycję – mówi Piotr Korab, naczelnik wydziału kultury, turystyki i promocji Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Program imprezy jest już dopinany do końca, wiadomo że na występować będą lokalni artyści. Nie będzie wielkich gwiazd. Przy TCK będzie piknik „Postaw na rodzinę”, natomiast na pl. Wolności jarmark rękodzieła. Na ul. Krakowskiej i rynku nie będzie zbyt wielu stoisk. Handlować będą mogli tylko ci, którzy w ubiegłych latach zawarli umowy i te dalej są ważne.

Tarnogórskie Gwarki bez gwiazd i pierwszy raz bez pochodu

Zamiast pochodu będzie obchód, ograniczony do części historycznejW trójkącie rynek – pl. Wolności – TCK będą przechadzać się rozproszone grupy uczestników. – Do każdej będzie można podejść, porozmawiać, sfotografować się – mówi naczelnik Korab. Odbędzie się tradycyjny turniej brydża, wystawa filatelistyczna i organizowana przez TCK wystawa w kościele ewangelickim. Gwarki będą w tym roku organizowane w dniach 10-12 września.

źródło: gwarek.com.pl

Zobacz też: W Bielsku-Białej zakwitły łąki kwietne. Niesamowite widoki!

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze