W Bytomiu uruchomione zostały Punkty Szczepień Powszechnych

Dnia 28 kwietnia punktualnie o godzinie 8:00 ruszyła akcja szczepień w punktach utworzonych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego („Medyk”) oraz CH Atrium Plejada. W pierwszej godzinie funkcjonowania punktu w „Medyku” zaszczepiono 56 osób. Wśród nich było wielu mieszkańców Bytomia, ale też Piekar Śląskich, Gliwic czy nawet Warszawy.

Dzisiaj (28.04) w obu tych punktach zaszczepionych zostanie około 800 osób. Przygotowane przez miasto punkty odwiedził rano prezydent Mariusz Wołosz. „Dziękuję współpracownikom i wszystkim osobom, które pracowały przy tworzeniu tych punktów. Raz jeszcze zachęcam wszystkich do szczepienia się. To krok do normalności za, którą tak bardzo tęsknimy” – mówił prezydent.

W jakich godzinach będą funkcjonowały punkty?

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego („Medyk”) przy ul. Wrocławskiej 120 będą wykonywane od wtorku do niedzieli w godzinach 8:00 – 16:00 (we wtorki od 13:00). W CH Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25, punkt będzie działał od wtorku do soboty, również w godzinach 8:00 – 16:00 (we wtorki od 13:00). Wyjątkiem będzie weekend majowy, podczas którego oba punkty będą pracowały w niedzielę 2 maja. Punkty będą obsługiwane przez personel Przychodni Lekarskiej Szombierki, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, placówek edukacyjnych oraz Bytomskiego Centrum Wsparcia.

Jak zgłosić się na szczepienie?

Na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych w Bytomiu można zapisywać się poprzez Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię pod numerem 989, e-rejestrację na stronie gov.pl/szczepimysie lub pisząc SMS bezpośrednio do punktu w celu zapisania się na listę rezerwową. W tym ostatnim przypadku należy jednak posiadać e-skierowanie, ponieważ ten sposób umożliwia jedynie ewentualnie przyspieszyć swój termin szczepienia. Aby zgłosić się na listę rezerwową należy wysłać SMS o treści „szczepimy się” pod numer telefonu 502 127 281 („Medyk”) lub 509 665 297 (Plejada). Pracownik punktu oddzwoni i wpisze osobę zainteresowaną na listę rezerwową.

źródło: bytom.pl
grafika: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze