Powstanie park kieszonkowy w Bytomiu przy ul. Katowickiej.

Na miejscu pozostałym po wyburzonej kamienicy, ma powstać park kieszonkowy. Koncept został już wykonany. Ostatnią kwestią pozostało znalezienie wykonawcy. Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska dofinansuje tę inwestycję, która jest warta przeszło 360 tysięcy.

Pusty teren przy ul. Katowickiej zmieni się za niedługo w miejsce, gdzie będzie można spędzić wolny czas razem z dziećmi. W sierpniu ubiegłego roku była informacja na temat ,,Zielonej Strefy” oraz były przeprowadzane rozmowy z mieszkańcami na temat tego projektu.

– Po uzyskaniu dofinansowania z GZM-u mogliśmy przystąpić do ogłoszenia zamówienia, zgodnie z którym inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku – wypowiada się zastępca dyrektora ds. technicznych Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Paweł Wittich.

Park został wzorowany na podstawie krakowskich projektów. Nie zważając na małą powierzchnię, ma powstać całkiem wiele atrakcji dla młodych, ale także tych starszych. Ma tam pojawić się:

  • ścianka wspinaczkowa,
  • plac zabaw z piaskownicą,
  • miejsca siedzące (ławki oraz leżaki),
  • karmniki dla ptaków,
  • domki dla motyli,
  • stojaki rowerowe,
  • park linowy oraz
  • gabinet luster

W ramach parku mają wyrosnąć tam drzewa, pnącza oraz rośliny płożące. Wejście od ul. Katowickiej ma być przedstawione w formie bramy ogrodowej, z kolei od ul. Wałowej wejście zostanie również ozdobione zielenią.

Miejsce te ma zostać wykonane w przemysłowych barwach, aby wpasowało się do kolorów wybudowanych tam kamienic.

– Warto podkreślić, że zagospodarowanie pustego placu przy ul. Katowickiej 29 było inicjatywą społeczną, a projekt został zgłoszony do jednej z edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety nie uzyskał niezbędnej liczby głosów, jednak uznaliśmy, że warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom bytomian i stworzyć przy ul. Katowickiej zieloną enklawę – wspomina zastępca prezydenta miasta, Michał Bieda

Źródło: https://dziennikzachodni.pl/

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze