Piekary Śląskie: darmowy czip dla zwierzaka.

Dzięki czipom, które są oferowane pupilom mieszkańców Piekar Śląskich, zaginiony zwierzak może zostać szybko znaleziony. Każdy ma taką możliwość, jednak potrzebne jest skierowanie, które można dostać w Urzędzie Miasta.

– Wystarczy zgłosić się do Urzędu Miasta, do Referatu Gospodarki Komunalnej, pokój nr 12, wypełnić wniosek i zostanie wystawione skierowanie na taki zabieg do gabinetu przy ulicy Bytomskiej. Ma to na celu łatwiejsze odnalezienie naszego pupila po ewentualnym zagubieniu. Straż Miejska będzie posiadała takie czytniki i gdy pies się zgubi, zostanie sprawdzony czy ten czip jest umieszczony u psa. Myślę, że warto dla bezpieczeństwa naszych pupili -informuje radna Natalia Ciupińska – Szoska.

Ta akcja ma również na celu zmniejszenie kosztów za odwożenie zagubionych psów, za które musi płacić miasto.

– Są to oszczędności dla miasta, również dla właścicieli. Szybciej będzie załatwiona sprawa, gdy ten piesek będzie mieć czip, nie będzie to proceduralne, nie trzeba będzie jechać do schroniska do którego trafi nasz pies i szukać tego pieska będzie to szybsze i łatwiejsze – wypowiada piekarska radna.

Źródło: https://www.radiopiekary.pl/

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze