Ruszają dwa konkursy dla gliwickiej młodzieży

Urząd Miasta Gliwice zaprasza osoby w wieku od 3 do 24 lat do udziału w pracach nad nową strategią miejską „Gliwice 2040”. Ogłoszone zostały dwa konkursy artystyczne. Pierwszy z nich jest konkursem plastycznym pt. „Moja przyszłość – #Gliwice2040”, a drugi filmowy. Prace można przesyłać do 11 czerwca.

Konkurs kierowany jest do osób o zainteresowaniach artystycznych

Konkurs plastyczny kierowany jest do osób od 3 do 18 lat o zainteresowaniach plastycznych lub interesujących się grafiką komputerową. Zadaniem osób, biorących udział w konkursie jest przedstawienie swojej wizji Gliwic za około 20 lat. Ma to być pomysł na miasto w przyszłości, w którym dana osoba chciałaby żyć. Dzieci w grup przedszkolnych oraz klas 1-3 szkoły podstawowej mogą wykonać samodzielną pracę formatu A3 w dowolnej technice płaskiej. Ich starsi koledzy z klas 4-8 oraz szkół średnich mają do wyboru pracę indywidualną lub z dwuosobowym zespole przy przestrzennej makiecie wykonanej dowolną techniką o maksymalnym wymiarze 60 cm x 60 cm. Na nastolatków ze szkół średnich czeka jeszcze wariant pracy graficznej stworzonej w programie komputerowym.

Konkurs filmowy kierowany jest do starszych

Konkurs filmowy „#Gliwice2040” kierowany jest do osób w wieku 15-24 lat, które mieszkają w Gliwicach i uczą się lub studiują w placówkach na terenie tego miasta. Zadaniem w tym przypadku jest nagranie krótkiego filmiku trwającego od 1 do 3 minut. Może być to dokument, wywiad, reportaż, fabuła, animacja lub spot, przedstawiające potencjał Gliwic i gliwiczan oraz co znaczy dla biorących udział w konkursie pozytywna wizja miasta. Należy również przedstawić swój sposób widzenia różnych aspektów (historycznych, kulturalnych, architektonicznych czy krajobrazowych), dzięki którym młodzi ludzie czują się dobrze w mieście. Film musi mieć formę pliku w formacie QuickTime, AVI, MPEG lub MP4.

W obu konkursach można zgłosić maksymalnie jedną samodzielnie wykonaną pracę w danej grupie wiekowej, składając ją do 11 czerwca do godz. 15:00 z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, oświadczeniem o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku i przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczeniem o przygotowaniu pracy w odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie, do jednej z siedzib Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31A lub ul. Zwycięstwa 21.

>>Regulamin konkursu plastycznego<<
>>Regulamin konkursu filmowego<<

źródło/grafika: gliwice.eu

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze