Katowice: Morderstwo 11-latka z Dąbrówki Małej.

Morderstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic miało wielki wpływ na mieszkańców Dąbrówki Małej. Rodzice obawiają się puszczać dzieci same do szkoły.

Wszystko wydarzyło się w sobotę. Właśnie wtedy chłopiec został porwany ze szkolnego boiska podczas drogi do domu. Rodzice ok. 19 dostali SMS-a, w którym napisał, że się spóźni. Z chłopcem nie było kontaktu po 19.30.

– O 21 rodzice zgłosili sprawę na policji, natychmiast rozpoczęliśmy szeroką akcję poszukiwawczą – wypowiada się rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ,Aleksandra Nowara

W niedzielę najgorsze przypuszczenia się potwierdziły. Znaleziono ciało Sebastiana oraz zatrzymano podejrzanego. Jest to 41-letni mężczyzna z Sosnowca. Ma on być lokalnym biznesmenem. Właśnie on miał powiedzieć, gdzie znajduje się ciało.

– Nie zarejestrowały momentu porwania, ale wytypowaliśmy biały samochód, którego kierowca mógł mieć związek z zaginięciem. Po sprawdzeniu numerów, ustaliliśmy jego dane osobowe. Mężczyzna figurował w naszej bazie danych.-mówi rzeczniczka Komendy

Mężczyzna figurował w policyjnej bazie danych.

Wiadomo, że ma on zakaz zbliżania się do rodziny oraz już raz uprowadził dziecko. Znaleziono u niego w domu także treści pedofilskie. Mężczyzna przyznał, że porwał chłopca przez pomyłkę. Myślał, że była to dziewczynka. Zmyliły go długie włosy. Powiedział, że powodem morderstwa była obawa, że ofiara go rozpozna.

– Nie znam motywu sprawcy, ten będzie znany najwcześniej po przesłuchaniu. Zatrzymanemu zostanie postawiony zarzut zabójstwa dziecka, za który grozi kara dożywotniego więzienia – prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

https://wiadomosci.wp.pl/zabojstwo-11-latka-z-katowic-mieszkancy-sa-w-szoku-boja-sie-o-dzieci-6643069122636640a

Mimo zatrzymania przestępcy, rodzice nadal boją się o swoje dzieci. W poniedziałek były widoczne pasy samochodów przestraszonych rodziców.

– Nie wyobrażam sobie, co muszą czuć rodzice tego chłopca, mój syn również chodzi do tej szkoły. Mieszkam niedaleko, więc czasem chodził sam, ale teraz wolę go odwozić – wypowiada się jeden z rodziców.

– Moja córka chodzi tutaj do III klasy. Nie jestem stąd, więc i tak ją dowożę, ale teraz mam gęsią skórkę, jak pomyślę, co się stało- mówi jedna z matek

Zatrzymanemu mają zostać przedstawione zarzuty w poniedziałek. Jeszcze na miejscu, gdzie było ciało chłopca, prowadzone są dalsze czynności policyjne.

– Przypuszczamy, że chłopiec, nim został zamordowany, był przetrzymywany w kilku miejscach . W nocy został przeprowadzony eksperyment procesowy na miejscu zbrodni. Czynności są w trakcie.

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/

Zobacz także: darmowe-szczepienia-p-hpv-dla-katowickiej-mlodziezy/

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze