Ograniczenia w sprzedaży alkoholu w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska wprowadzi zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas ostatniej sesji Rady Miasta. „Takie rozwiązanie powinno ograniczyć zakłócanie porządku publicznego i ciszy nocnej, na które skarżą się mieszkańcy” – wyjaśnia prezydent Grażyna Dziedzic.

W Rudzie Śląskiej działa 13 sklepów nocnych i 15 stacji benzynowych, gdzie sprzedaż alkoholu prowadzona jest całodobowo. – Docierają do nas liczne interwencje i skargi mieszkańców dotyczące zakłócania porządku publicznego i ciszy nocnej, szczególnie w okolicy osiedlowych sklepów nocnych. Tylko w ubiegłym roku Straż Miejska interweniowała w tej sprawie kilkadziesiąt razy – tłumaczy Marek Partuś komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej. – Problem jest poważny. Na każdym spotkaniu z mieszkańcami zgłaszane są skargi związane z tym tematem, który nasila się w okresie wiosenno-letnim i dotyczy często tych samych miejsc – wyjaśnia Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. – Nie możemy jednak ograniczyć sprzedaży alkoholu w poszczególnych punktach, zakazem musimy objąć całe miasto – dodaje.

Możliwość wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych (od 22.00 do 6.00) daje samorządom ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Warto dodać, że poparcie dla projektu uchwały wyraziła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która pozytywnie zaopiniowała dokument.

Podobne ograniczenia funkcjonują już w miastach ościennych:

Chorzowie

Bytomiu

Świętochłowicach

Mikołowie

a także w innych gminach w Polsce.

Uchwała Rady Miasta Ruda Śląska wejdzie w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia jej w dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

źródło : rudaslaska.pl

Zobacz też: Rolkowy dzień dziecka 2021 w Rudzie Śląskiej

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze