W śląskim zoo niedźwiedzie wybudziły się z zimowego snu

Shina, Frida i Bera oraz Kasia. Nasze niedźwiedzie wstają z snu zimowego i dają kolejny powód do zwiedzania Śląskiego Ogrodu zoologicznego. Pobudka tych zwierząt oznacza wiosnę, chociaż po pogodzie czasami tego nie widać. Jak na razie dwie niedźwiedzice już wstały, a na resztę z niecierpliwością czekamy.

Dużymi krokami zbliżamy się do coraz cieplejszych dni i dobrej pogody. Warto w weekend czas z rodziną spędzić aktywnie, a przykładem takiej aktywności może być spacer po naszym śląskim zoo. W środku znajduje się masa różnych zwierząt: i te hodowlane w Mini Zoo jak i dzikie, obce, egzotyczne. Za niewielką cenę bo w przypadku dzieci 10, a w przypadku dorosłych 20 złotych możemy poobserwować różnego rodzaju gatunki. Na terenie zoo znajdują się różne obiekty m.in.: Egzotarium, Małpiarnia, Słoniarnia i Akwarium.

W aktualnej porze roku ze snu zimowego budzą się niedźwiedzie. Są one głównym powodem odwiedzin Ogrodów Zoologicznych w tym czasie. W Śląskim Zoo mieszkają cztery niedźwiedzie – trzy niedźwiedzie brunatne – Shina, Frida i Bera oraz niedźwiedzica himalajska Kasia. Sen zimowy pozwala przetrwać niedźwiedziom okres niekorzystnych warunków atmosferycznych, w których trudno jest także o zdobycie odpowiedniego pożywienia.

Z tego względu zwierzęta nie wybudzają się w trakcie zimy, także w celu zdobycia pożywienia. Obecnie w śląskim zoo dwa z czterech niedźwiedzi wybudziły się już ze snu zimowego i jeśli mają ochotę, wychodzą na wybieg zewnętrzny. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć je podczas wspólnych zabaw

Przekazała Daria Kroczek, specjalista ds. marketingu i kontaktu z mediami ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Odwiedzając zoo można natrafić na porę karmienia zwierząt, jest to kolejna atrakcja podczas rodzinnego wyjścia. Wiemy, że: „Niedźwiedzie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym karmione są raz dziennie. Karmienie odbywa się w godzinach popołudniowych.” Warto odwiedzić to miejsce, bo pandemia nie wpłynęła znacznie na funkcjonowanie obiektu. Bez problemu można wejść do środka, a limit osób wynosi 12000 osób. Na pewno znajdziesz miejsce dla siebie!

Źródło: chorzow.naszemiasto.pl

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu

Coraz cieplej więc warto wybrać się z dzieciakami 😉