Brak konieczności noszenia maseczek na powietrzu!

Dzisiaj- 06.05 pojawi się ogłoszenie dotyczące obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Nie będzie trzeba już nosić masek na świeżym powietrzu.

Od soboty, 15 maja nie konieczności noszenia maski na zewnątrz. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby wskaźnik zakażeń nie spadł do 15 zakażonych na 100 tysięcy. Aktualnie w prawie każdym ze województw jest niższy niż potrzebny do zniesienia tego obostrzenia. Średnio w kraju przypada 13 zarażonych na 100 tysięcy.

Noszenie maseczek na zewnątrz według wielu, nie było potrzebne, ponieważ eksperci przekonywali, że na powietrzu wirusem nie da się zarazić. Jednak powinno starać się utrzymać 1,5 metra dystansu od innych.

„W styczniu, gdy spadła liczba zakażeń, próbowałem przeforsować stanowisko Rady Medycznej zwalniające z noszenia maseczek na otwartej przestrzeni, jeśli możliwe jest zachowanie dystansu. Wówczas większość Rady była jednak przeciwna temu. Nadal podtrzymuję swoją dotychczasową opinię, zwłaszcza, że pojawiają się doniesienia naukowe potwierdzające takie podejście” -wypowiadał się prof. Robert Flisiak.

Obostrzenie o zasłanianiu ust i nosa obowiązuje w Polsce od października 2020 roku. Nie jest dozwolone już noszenie przyłbic, chustek czy szalików, zamiast maseczki.

Mimo braku nakazu ubioru maseczki, nadal będzie trzeba ją mieć w miejscach publicznych takich jak sklepach czy urzędach.

Źródło: https://piekaryslaskie.naszemiasto.pl/

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze