Rozbiórka Fazosu w Tarnowskich Górach dobiegła końca

Biurowiec Fazosu w Tarnowskich Górach, który przez ostatnie lata nie był używany, przeszedł już do historii. Po budynku nie ma już śladu. Obecnie trwa porządkowanie terenu po rozbiórce budynku.

W połowie lutego rozpoczęło się wyburzanie niszczejącego biurowca w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej, który w przeszłości był siedzibą firmy Fazos. Jeden z najbardziej znanych obiektów w mieście przeszedł właśnie do historii. Budynek znikł z krajobrazu miasta, jednakże trwają jeszcze na tym terenie prace porządkowe.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2014 roku budynek zaczął należeć do firmy Chemet, czyli globalnego producenta i dostawcy aparatur i zbiorników ciśnieniowych. Korporacja kupiła go wówczas wraz z całym zakładem Fazos. Przez ostatnie lata biurowiec jednak nie był użytkowany, przez co biurowiec niszczał. Dlatego właśnie podjęto decyzję o jego rozbiórce.

Na chwilę obecną nie ma żadnych planów, aby w tym miejscu w niedalekiej przyszłości rozpoczynać jakiekolwiek działania budowlane.

Przez ostatnie tygodnie, kiedy trwała rozbiórka, obiekt przy ul. Zagórskiej spełniał inną funkcję dla ratowników z OSP Orzech – odbywały się tu bowiem ćwiczenia.

,, Zrealizowano scenariusze związane z przeprowadzeniem akcji poszukiwawczo-ratunkowej po zawaleniu budynku w wyniku nadmiernego obciążenia stropu, czy też wybuchu gazu. Zmieniająca się struktura obiektu na każdym etapie procesu wyburzania umożliwiła zarówno pracę na niestabilnym podłożu, pracę w ciemności, jak i sytuacje kiedy poszukiwany pozorant znajdował się na wysokości”

– można przeczytać we wpisie przedstawicieli Chemet Group w mediach społecznościowych.

źródło : dziennikzachodni.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze