Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej powstanie w Bytomiu

Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej ma powstać na w miejscu dawnej Huty Bobrek w ten sposób Bytom chce przyciągać inwestorów.

 Strefa ma powstać w bytomskiej dzielnicy Bobrek. Miasto podpisało już list intencyjny w tej sprawie. Eksperci przygotują projekt inwestycji i będą starać się o środki na jej realizację.

Atutem bytomskiej strefy ma być tania energia elektryczna i cieplna dostarczana ze zmodernizowanej koksowni. – Mówi prezes spółki MMG, Rafał Szostok – O kilkanaście procent ta energia będzie dostępna, więc w dobie dzisiejszych szalejących cen energii, pozwoli to na to że, ci inwestorzy będą chcieli tutaj inwestować i prowadzić swoją działalność na tych terenach. Przy szlaku Bytom-Gliwice tu jest 6 torów, które pozwalają na to żeby spokojnie te załadunki, rozładunki spokojnie przeprowadzać

– Na duże zainteresowanie przedsiębiorców liczy prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz – Tych terenów inwestycyjnych w tym mieście brakuje przykładem jest katowicka specjalna strefa ekonomiczna, która w zasadzie się już wypełnia. Więc jeśli chodzi o konkurencje na Śląsku, wśród takich miast, które mają również problemy myśle że kwestia dostępu do taniej energii jest bardzo ważna. To w sferze produkcyjnej jest bardzo ważna.

 Do dyspozycji przedsiębiorców na terenach po dawnej Hucie Bobrek będą grunty o łącznej powierzchni 150 tys. m2.

Foto: Um Bytom

Źródło: radioem.pl

Zobacz też Gliwice: Pijana 23-latka pogryzła ratownika.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze