KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA. OFIARĄ PADŁA 85-LETNIA STARUSZKA.

Obecnie jest prowadzone śledztwo przez bytomskich policjantów w sprawie wyłudzenia pieniędzy metodą ,,na policjanta”. 85-latka odebrała telefon od podszywającego pod policjanta mężczyzny. Powodem telefonu była potrzeba pieniędzy na pewne śledztwo.

Seniorka dała się nabrać na sposób, przed którym ostrzegają media. Ludzie coraz częściej wykorzystują łatwowiernych seniorów. Mężczyzna przedstawił kobiecie historię o tym, że jej pieniądze nie są bezpieczne. Mieszkanka Piekar Śląskich uwierzyła nieznajomemu oraz przekazała swoje oszczędności, które podobno były potrzebne na przeprowadzenie śledztwa.

Proszę pamiętać, że policja nigdy nie zwraca się z prośbą do obywateli o pieniądze na jakiekolwiek potrzeby. Mimo wszystko występują osoby, które wykorzystują łatwowierność starszych oraz nieświadomych o zagrożeniu osób. Seniorzy nie korzystają dużo z mediów, dlatego mogą nie być świadomi sposobów, na które mogą zostać oszukani. Dlatego rodzina oraz znajomi powinni ostrzegać ich przed tego typu sytuacjami.

Źródło: https://faktybytom.pl/

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze