W Tychach posadzono 2 tysiące begonii ku pamięci zmarłych

15 maja to dzień Niezapominajki, w ten również dzień nie zapomniano o osobach zmarłych. Miasto Tychy jako jedno z polskich miast, dołączyli do akcji #NieZapominajmy. Akcja powstała aby upamiętnić Polaków zmarłych z powodu COVID-19.

Około 2 tysięcy białych begonii zostało posadzone w Miejskim Parku Solidarności przez mieszkańców Tychów. Jak wspominają, prawie każdego z nas dotknęła śmierć bliskiej osoby podczas pandemii z przyczyn wirusa. Z roślin kwiatów powstał symboliczny napis #NieZapominajmy. W całej Polsce liczba zmarłych przekroczyła ponad 70 tysięcy z powodu COVID-19, a w samych Tychach 750 osób. Pomysłodawcą tej kampanii był prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, kampania stała się ogólnopolska. Uczestniczy kampanii tym gestem oddać hołd ofiarom morderczego wirusa. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od początku marca 2020 r. – kiedy to po raz pierwszy wykryto zakażenie koronawirusem w Polsce, zachorowało ponad 2 mln 851,9 tys. osób. Ponad 71 tys. zmarłych.

– Ponad rok temu do Polski dotarła epidemia COVID-19. Według oficjalnych danych zachorowało na nią albo dalej choruje prawie 3 miliony Polek i Polaków. Odeszło 65 tys. osób, bardzo często członkowie naszych rodzin, przyjaciele, sąsiedzi. Chyba w Polsce w tej chwili nie ma nikogo, kto nie znałby kogoś, kto zmarł na COVID. Często odchodzili sami, bez możliwości pożegnania się z najbliższymi – mówi Trzaskowski.

– Chcemy w ten symboliczny sposób upamiętnić osoby, które zmarły na COVID-19. W całym kraju to już 70 tys. osób, w Tychach ponad 750. Niemal każdy z nas znał kogoś, kto stracił życie z powodu koronawirusa, okażmy więc solidarność z bliskimi, którzy stracili rodziców, małżonków, rodzeństwo czy ukochane dzieci. Pokażmy, że pamiętamy o wszystkich osobach, które odeszły – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

źródła: wp.pl oraz wyborcza.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze