Katowice: Oszustwo metodą na wnuczka.

Funkcjonariusze policji poszukują mężczyzny, który dokonał oszustwa metodą na wnuczka na seniorze. Został okradziony z swoich wszystkich oszczędności.

Do zdarzenia doszło 8.05.2021 r. w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.

– Z policyjnych ustaleń wynika, że około godziny 10.00 na telefon stacjonarny pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za jego wnuczka i poinformował, że kierował samochodem bez prawa jazy. Ponadto na oznakowanym przejściu dla pieszych miał potrącić osobę, która w wyniku tego zdarzenia zmarła. W trakcie rozmowy telefonicznej sprawca oszustwa oświadczył, że potrzebna jest kaucja, aby uwolnić wnuczka. Około godziny 12.35 do mieszkania seniora przyszedł nieznany mu mężczyzna, który zgodnie z ustaleniami telefonicznymi przedstawił się jako „Nowak”. Pokrzywdzony, chcąc „uwolnić” swojego wnuka, przekazał mężczyźnie oszczędności swojego życia zawinięte w jednorazową siatkę zakupową. Wizerunek mężczyzny, który odebrał gotówkę, zarejestrował monitoring –wypowiada się policja.

Policja apeluje do osób, które mogą coś wiedzieć na ten temat, aby zadzwoniły pod nr tel. 47 85 129 61, 47 85 125 55, 47 85 123 09 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: katowice-14-letni-chlopak-skoczyl-z-balkonu

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze