Do Polski trafi mniej szczepionek firmy Johnson & Johnson

W całej Polsce wiele osób otrzymało informację o odwołaniu zaplanowanego szczepienia preparatem firmy Johnson & Johnson. Do Bytomia trafi aż 2100 mniej szczepionek przeciw COVID-19 tej firmy. Sprawę komentuje prezydent miasta Mariusz Wołosz.

W tym tygodniu do Bytomia miało dotrzeć 4454 szczepionek, z czego 2300 od firmy Johnson & Johnson

– Planowana dostawa szczepionek firmy Pfizer/BioNTech dotrze do naszego miasta zgodnie z planem, jednak będą opóźnienia w dostawie szczepionek Johnson & Johnson, których dotrze do Bytomia tylko 200. To oznacza, że osoby, które miały już zaplanowane szczepienia, muszą się liczyć z opóźnieniami. Otrzymają one informację dotyczącą zmiany terminów

– powiedział Mariusz Wołosz.

Zgodnie z informacją Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, szczepionki firmy Johnson & Johnson mają dotrzeć do Polski na początku czerwca. Tym samym osoby, które miały zaplanowane szczepienia w tym tygodniu otrzymają wiadomość sms-em, w której będzie informacja o zmianie terminu szczepienia.

W dwóch punktach szczepień w Bytomiu do tej pory zaszczepiono ponad 13 tys. osób i nie została zmarnowana ani jedna dawka.

źródło: bytom.pl

Zobacz też: Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla niepełnoletnich

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze