Budżet Obywatelski startuje w Bytomiu. Przeznaczono 5,2mln zł

W Bytomiu wystartował Budżet Obywatelski, na którego realizację przeznaczono kwotę 5,2 mln złotych. Mieszkańcy tego miasta mogą składać wnioski od 4 maja do 25 czerwca. Kolejnym etapem będzie głosowanie, które odbędzie się jesienią. Nowe wirtualne narzędzie bo.bytom.pl pomoże nam sprawnie przygotować wniosek i krok po kroku przejść przez procedurę #BO_Bytom.

Zarówno ubiegłoroczna edycja, jak i wcześniejsze odsłony budżetu obywatelskiego pokazały nam, jak aktywni potrafią być mieszkańcy. Trafiło do nas wiele kapitalnych pomysłów, większość z nich jest w fazie realizacji. Liczymy na to, że tegoroczna edycja będzie równie owocna w cenne inicjatywy

powiedział prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Poprzednie edycje BO w Bytomiu

W poprzedniej edycji w głosowaniu mogliśmy zobaczyć aż 26 projektów, z czego 15 z nich wybrano do realizacji dzięki głosom 30 tysięcy mieszkańców miasta. W zakwalifikowanych pomysłach do realizacji przeznaczono 2 projekty społeczne i 13 inwestycyjnych. W ubiegłym roku projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego nie musiały być inwestycjami czy remontami. Podsyłane inicjatywy mogą dotyczyć np. organizacji wydarzeń kulturowych.

Zgłaszanie wniosku

W celu złożenia swojego projektu wymagane jest co najmniej 50 podpisów od osób, które poprą składaną inicjatywę. Do składanego wniosku należy dołączyć wypełnioną listę, którą można pobrać z strony bo.bytom.pl. Warto skonsultować się z pracownikami poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego w Bytomiu lub jednostek organizacyjnych miasta w celu uzupełnienia swojego wniosku już na etapie przygotowania. Wszystko to po to, aby mieć pewność, że wniosek zostanie pozytywnie oceniony.

Im lepiej przygotowany projekt, tym większe prawdopodobieństwo, że trafi pod głosowanie. Dlatego zachęcamy do kontaktu z urzędnikami, którzy pomogą nam przygotować dobry projekt mający szansę na realizację. W tym roku wnioskodawcy mają możliwość omówienia projektu z pracownikami jednostek bezpośrednio realizujących projekty w ramach BO Bytom (MZDiM, OSIR oraz Wydział Realizacji Inwestycji i Remontów UM

przekazał wiceprezydent miasta Adam Fras.

Termin składania wniosków

Wniosek, wraz z wymaganą listą poparcia i uzgodnieniami z wydziałami merytorycznymi, należy złożyć do 25 czerwca. Można to zrobić poprzez stronę internetową bo.bytom.pl, w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2, przesyłać listownie, oraz elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP.

Warto wiedzieć

Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec Bytomia dysponuje dwoma głosami. Głosy może przeznaczyć pojedynczo na:

  • projekt o wartości od 500 tysięcy złotych do 2 mln zł – do wyczerpania kwoty 2 mln zł,
  • projekt o wartości poniżej 500 tys. zł – do wyczerpania puli środków, które są przewidziane w budżecie miasta

Głosowane odbędzie się w formie elektronicznej poprzez formularz udostępniony na stronie Budżetu Obywatelskiego tego miasta.
Realizacja wyłonionych projektów rozpocznie się w 2022 roku.

Źródło: UM Bytom

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze