Katowice Airport: pandemia nie zatrzymała inwestycji

W Katowice Airport rozpoczęła się budowa trzeciego hangaru. To kolejny etap rozbudowy bazy do obsługi technicznej samolotów. Inwestycja potrwa dwanaście miesięcy, hangar do użytku zostanie oddany w drugim kwartale 2022 roku.

W środku hangaru przewidziano dwie zatoki serwisowe dla samolotów o maksymalnej wielkości Airbusa A321neo, a także pomieszczenia warsztatowe i magazynowe (np. lakiernię, szlifiernię, kompozytownię). Elementem całego budynku będzie też dwukondygnacyjne zaplecze biurowo-socjalne wraz z częścią przeznaczoną do szkoleń.

Hangar do użytku ma być oddany w II kwartale 2022 r. Jak powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem, zdecydowano się na budowę hangaru, ponieważ w kryzysowym 2020 r. zakończono negocjacje i podpisano z linią lotniczą Wizz Air długoterminową umowę najmu.

Zdecydowaliśmy o budowie trzeciego hangaru dlatego, że w kryzysowym 2020 roku zakończyliśmy negocjacje i podpisaliśmy długoterminową umowę najmu tego obiektu. Jego użytkownikiem będzie linia lotnicza Wizz Air, czyli najstarszy i największy niskokosztowy przewoźnik w Pyrzowicach”

-mówi.

Pyrzowickie lotnisko stawia nie tylko na ruch pasażerski, ale też rozwój strefy cargo i bazy do obsługi technicznej samolotów, co zwłaszcza w pandemii, kiedy branża lotnicza przeżywa kryzys, okazało się ratunkiem.

źródło : inzynieria.com

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze