Skarpa przy Muzeum Śląskim w Katowicach jeszcze piękniejsza

Firma Fujitsu zajęła się upiększaniem skarpy przy Muzeum Śląskim. Spółka dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Zakładem Zieleni Miejskiej w Katowicach posadziła nowe rośliny. Dyrektor firmy ma nadzieję, że ich praca zostanie doceniona.

W sobotę 24 kwietnia pracownicy firmy FujitsuTechnology Solutions SP z o.o. sadzili nowe rośliny niedaleko ich biurowca. Firma stawia na sobie za cel zrównoważony rozwój i popiera tego typu akcje. Polepszenie jakości powietrza w centrum jak i utworzenie nowych bądź lepszych jakościowo terenów zielonych w centrum miasta jest istotną rzeczą.

Dzięki tej akcji Skarpa ma szansę stać się zielonym miejscem w samym centrum miasta. Mamy nadzieję, że docenią to zarówno nasi pracownicy i pozostali najemcy .KTW, jak i wszyscy odwiedzający Muzeum Śląskie. Zależy nam także na tym, aby mieć choćby niewielki wkład w jakość powietrza w miejscu, w którym żyjemy i pracujemy – rośliny posadzone na Skarpie z pewnością nam w tym pomogą.

Informuje Aleksandra Durzyńska-Prochowska, Dyrektor Zarządzająca GDC Poland, Fujitsu Technology Solutions SP z o.o.

To dopiero początek

Firma Fujitsu zapowiada, że to dopiero początek działań na skarpie. W planach jest więcej takich akcji, a pozostała część skarpy ma zyskać więcej roślin w ciągu najbliższych 3 lat. Jest to kolejna inicjatywa po sianiu łąk kwietnych, wCOP Drzewo czy ZaadoptujDonicę, która pokazuje, że wszystkim zależy na zielonych Katowicach.

Zdajemy sobie sprawę jak bardzo istotna jest zieleń w mieście. Dbamy o nią, rewitalizując parki czy siejąc łąki. Budujący jest fakt, że z wieloma zielonymi inicjatywami wychodzą sami mieszkańcy. Miasto daje im możliwości w ramach Zielonego Budżetu, a każde dodatkowe działanie jest bezcenne. Dlatego pomysł sadzenia roślin przez pracowników firmy Fujitsu bardzo mnie ucieszył, bo pokazuje, że dla tych osób ważne jest nie tylko samo miejsce pracy, ale również jego bezpośrednie otoczenie. Dziękuję za taką akcję i trzymam kciuki, aby była ona kontynuowana

mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Akcji związanych z poprawą jakości powietrza, czy po prostu związanych z sadzeniem roślin jest coraz więcej. Coraz więcej dużych firm zajmuje się sadzeniem drzewek, krzewów, kwiatów lub innych roślin. Każdy krok w stronę poprawy jakości życia się liczy.

Źródło: UM Katowice

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł
Paweł
2 lat temu

Super inicjatywa z strony Fujitsu!