W Bielsku-Białej powstają mosty dla wiewiórek

Mosty dla wiewiórek, czyli liny łączące korony drzew, zawisły nad ul. Górską w Bielsku-Białej. Mają ułatwić popularnym gryzoniom przemieszczanie się bez konieczności przebiegania przez ruchliwą ul. Górską. Urzędnicy wskazują, że Bielsko-Biała jest jednym z pierwszych miast, o ile nie pierwszym w Polsce, które zdecydowało się na takie rozwiązanie.

Jak informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, pomysł nie jest nowy.

,,Dotychczas takie mosty powstały już w Berlinie i kilku innych niemieckich miastach, a także w Stanach Zjednoczonych, gdzie konstrukcje są bardziej rozbudowane i rzeczywiście przypominają mosty. Bielsko-Biała jest jednym z pierwszych miast, jeśli nie pierwszym w Polsce, które zdecydowało się na montaż takich ułatwień dla wiewiórek. Liny nad ulicą Górską miały być rozwieszone już dwa tygodnie temu, ale ciągle przeszkadzała pogoda. Udało się 27 kwietnia”

podkreśla bielski magistrat.

Bielska dzielnica Straconka oraz rejon Bulwarów Straceńskich u podnóża Beskidu Małego to jedno z ulubionych miejsc rekreacji mieszkańców Bielska-Białej. Jej położenie, bliskość gór, lasów, duża ilość drzew i zieleni sprzyjają spacerom i przebywaniu np. na zmodernizowanych terenach Bulwarów. Właśnie w tym rejonie łatwo dostrzec wiewiórki gniazdujące wysoko w koronach drzew. I z myślą o tych bezpieczeństwie tych popularnych gryzoni w Bielsku-Białej powstały mosty dla wiewiórek nad ul. Górską.

Między koronami drzew nad ul. Górską zostały zawieszone liny, po których gryzonie będą mogły przechodzić bez konieczności przebiegania przez ruchliwą ul. Górską. Jak informują bielscy urzędnicy mieszkańcy Straconki już kilka razy zgłaszali, że bezpieczeństwo wiewiórek w tym rejonie jest zagrożone, gdy muszą one przebiegać przez jezdnię.

Miasto nie poniosło żadnych kosztów materiałów użytych podczas montażu – sponsorem liny była miejscowa firma Bezalin. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, liny pojawią się w innych lokalizacjach w mieście.

źródło : bielskobiala.naszemiasto.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze