Sprawcy pobicia 16-latka w Kochłowicach już zatrzymani

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu 3. w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 16-latka. Do zdarzenia doszło na stacji paliw w centrum Kochłowic. Cała trójka już usłyszała zarzuty, a za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Ruda Śląska. Pobicie przez pomyłkę?

Do sytuacji doszło w tamtym tygodniu, kiedy to dyżurny z komisariatu w rudzkiej dzielnicy Kochłowice otrzymał zgłoszenie o pobiciu 16-latka na jednej ze stacji benzynowych. W okolice miejsca, gdzie doszło do zdarzenia, skierowany został patrol policji. Stróże prawa nie zastali sprawców ani pokrzywdzonego, jednak ustalili okoliczności zdarzenia i zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Do sprawy włączyli się kryminalni z kochłowickiego komisariatu, którzy dotarli do pokrzywdzonego 16-latka, a co najważniejsze zatrzymali również sprawców.

Jak wyjaśnili młodzi rudzianie, do pobicia doszło przez pomyłkę, to nie 16-latek miał być ich ofiarą. Policjanci jednak potraktowali sprawę inaczej. Śledczy przedstawili 23, 21 i 20-latkowi zarzuty pobicia, za które wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

źródło: KMP Ruda Śląska

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze