Już w tym tygodniu ruszają punkty szczepień w Częstochowie

Punkt szczepień przy szpitalu na Kucelinie rozpocznie funkcjonowanie 27 kwietnia, następnego dnia przy placówce na Zawodziu dwa inne punkty rozpoczną działanie.

W budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy alei Pokoju 44 rozpoczął pracę pierwszy w Częstochowie punkt szczepień powszechnych. Cztery stanowiska trzyosobowe przyjmują zarejestrowanych wcześniej w systemie mieszkańców w godzinach 8.00 – 20.00 (w tym tygodniu szczepienia będą realizowane od wtorku do piątku). Na pierwsze szczepienia zapisane jest około 630 osób zaplanowane w terminie 27-30 kwietnia. W punkcie jest podawana szczepionka firmy Pfizer. Telefony do kontaktu z punktem to 34 367 39 02 oraz 34 367 39 94.

Na terenie Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Mirowskiej 15, 28 kwietnia zaczną pracę dwa trzyosobowe stanowiska przystosowane do podawania szczepionki firmy Pfizer. Będą pracowały w godzinach 9.00 – 19.00 w tym tygodniu szczepienia będą realizowane od środy do piątku. W terminie 28-30 kwietnia zapisało się 630 osób. Telefon kontaktowy do punktu przy Miejskim Szpitalu Zespolonym to 34 370 23 41.

W tym tygodniu punkty dysponują liczbą 630 szczepionek. Zapisy na szczepienia w dwóch częstochowskich punktach szczepień powszechnych odbywają się na razie za pomocą infolinii 989. Liczba osób, które zostaną zarejestrowane i zaszczepione w tych punktach w przyszłym i kolejnych tygodniach będą zależne od kolejnych partii szczepionek, które trafiać będą do punktów przy alei Pokoju i ulicy Mirowskiej. Oczywiście w Częstochowie nadal działać będą dotychczasowe populacyjne punkty szczepień, które realizują program szczepień zgodnie z wcześniejszymi zapisami i przyjętym harmonogramem, dostosowanym do liczby otrzymywanych szczepionek. 

źródło: czestochowa.pl 

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze