Ścięli włosy – pomogli dzieciom

Już po raz szósty w Bytomiu odbyła się akcja „Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci” organizowana przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 2. Podczas finału akcji można było ściąć włosy w… hair trucku.

Pomysł, by zorganizować tego rodzaju akcję charytatywną w Bytomiu zakiełkował sześć lat temu wśród społeczności Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2, która postanowiła bezinteresownie podarować najmłodszym zmagającym się chorobami odrobinę normalności i uśmiechu. Peruki z naturalnych włosów trafiają do dzieci w całej Polsce, które straciły włosy na skutek chemioterapii, ale też w wyniku szeregu innych schorzeń.

Hitem tegorocznej edycji akcji był specjalny pojazd – hair truck, w którym można było zrobić zupełnie za darmo nową fryzurę. Wymogiem była długość włosów – minimum 25 cm.

Tylko piątkowego popołudnia udało się zebrać włosy od 26 osób. Zbiórka włosów trwa cały rok. Jakie włosy można przekazać w ramach akcji?

– Najlepiej jak najdłuższe, ale już te 25-centymetrowe można przekazać na peruki. Mogą być siwe, farbowane, ale nie rozjaśniane – informuje Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka SP Specjalnej nr 2 w Bytomiu .

Włosy można przesłać pocztą lub przynieść je do szkoły. Wystarczy umyte i wysuszone włosy podzielić na kilka pasm – każde z nich zapleść w warkocz lub kucyk, a następnie związać gumką w kilku miejscach.

Warkocze powinno się ściąć około 2 cm powyżej utrzymującej je gumki. Ścięte i dokładnie wysuszone zawija się w ręcznik papierowy, nie w folię. Należy też oznaczyć nasadę włosa, potem włożyć do koperty i przynieść do SP Specjalnej nr 2 lub przesłać na adres: ul. Arki Bożka 21, Bytom .

źródło : bytom.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze