Katowice: Dziecko nie wpuszczone na pokład samolotu. Skończyło się awanturą matki.

Dziecko nie zostało wpuszczone do samolotu z powodu kwarantanny. Z lotu zrezygnować musiała także jego matka. Obecnie coraz więcej osób łamie nakazaną kwarantannę.

Do zdarzenia doszło w sobotę 19 czerwca podczas odprawy granicznej samolotu lecącego do Puerto Plata. Stawiła się tam obywatelka Szwecji. Jak się okazało podczas odprawy Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach. Wyszło na jaw, że miała być w kwarantannie od 18.06.2021 r. do 27.06.2021 roku. Dostała mandat w wysokości 500 złotych.

Następnego dnia stała się podobna sytuacja. Była to czwórka Brytyjczyków i Polak. Mieli lecieć do Londynu. Jednym z obywateli Wielkiej Brytanii był mały chłopiec, jego matką była Polka. Jak się okazało cała piątka miała być w domu w 10-dniowej kwarantannie.

– Zgodnie z art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka, mandatem została ukarana jego matka za niedopełnienie obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na kwarantannie przez syna tj. z art. 116 § 2 kodeksu wykroczeń. Ponadto Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie mężczyzn i dziecka na pokład samolotu, w związku z czym z lotu zrezygnowała również jego matka -wypowiada się Szymon Mościcki ze Straży Granicznej w Pyrzowicach.

Policja prosi, aby osoby podjęte kwarantannie nie opuszczały miejsca zamieszkania.

Źródło: www.voxfm.pl

Zobacz także: kurtyny-wodne-to-sposob-na-tegoroczne-letnie-upaly

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze