Filtry Brita – co mogą dać nam i naszym bliskim?

W zależności od potrzeb, filtry Brita mogą przydać nam się w postaci butelkowej czy do dzbanka. Możemy również wykorzystać je w celu uzdatnienia wody w naszym kranie. Brita to jeden z liderów w branży wykorzystywania filtrów do czyszczenia i usuwania chemikaliów i bakterii z wody bieżącej, lub bezpośrednio z butelki lub dzbanka.

Filtry do wody różnią się konstrukcją w zależności od ich przeznaczenia i obecnie są nie ma jednego typu, który może odfiltrować wszystko.

Smak wody z kranu różni się nieznacznie w różnych systemach uzdatniania wody i zależy od źródła wody. Ta różnorodność występuje, ponieważ stężenie składników w wodzie różni się w zależności od próbki. Brita oferuje różne opcje filtracji, które mogą zmienić smak wody. Dla przykładu filtry Brita Maxtra + należą do jednych z najczęściej wybieranych przez konsumentów.

W tym artykule przyjrzymy się, jak działają filtry Brita i inne filtry do wody, w tym co filtrują i jaka jest ich skuteczność.

Czy filtry Brita są skuteczne?

Filtry do wody działają różnie w zależności od tego, co próbują usunąć. Na przykład filtr może złapać mikroskopijne pasożyty i uniemożliwić im wyjście z dzbanka, jednocześnie przepuszczając inne składniki wody.

Filtr Brita będzie dostarczany z certyfikatem National Sanitation Foundation, którego można użyć, aby zobaczyć, jakie składniki wody odfiltruje produkt.

Jak często filtry wymagają wymiany?

Brita zaleca zmianę filtra wody co 2–6 miesięcy , w zależności od rodzaju dozownika lub dzbanka.

W większości przypadków oznacza to, że ludzie mogą przefiltrować 40-120 galonów wody, zanim konieczny będzie nowy filtr.

Jak to działa?

Według Brity standardowe filtry działają jak sito, wykorzystując węgiel do obniżenia zawartości rtęci oraz smaku i zapachu chloru. Istnieje również żywica jonowymienna do filtrowania cynku, miedzi i kadmu.

Filtry mają poryktóre kontrolują, które składniki przechodzą przez filtr. Pory te mają różne rozmiary, co może mieć wpływ na wyniki filtracji.

Co filtrują?

To, co filtr usuwa z wody, różni się w zależności od produktów, ale Brita twierdzi, że filtrowane substancje obejmują:

  • azbest
  • benzen
  • kadm
  • chlor
  • Miedź
  • ołów
  • rtęć
  • cynk
5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze