Świętochłowice: 24- latek zatrzymany za napaść oraz zniszczenie mienia.

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Katowic. Przyczyną tego zatrzymania miało być agresywne zachowanie względem policjantów, którzy starali się powstrzymać go przed niszczeniem samochodów za pomocą kamieni.

Do dyżurnego wpłynęło zawiadomienie, które dotyczyło nadpobudliwego mężczyzny rzucającego w przejeżdżające samochody. Zniszczył on kilka pojazdów, a w tym znajdował się 2 autobusy. Wszystko miało wydarzyć się w Lipinach. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, agresor miał iść w ich kierunku. Kiedy otrzymał zdecydowane polecenie, rzucił kamienie na ziemię.

24-latek został wylegitymowany, jednak stan, w którym mężczyzna się znajdował ,pozostawiał wątpliwości. Był on wyraźnie zaborczy oraz kłótliwy. Pomimo starań policjantów nie chciał się uspokoić. Rozpoczął awanturować się, ale zaczął fizycznie krzywdzić funkcjonariuszy. Kopał, szczypał, drapał także gryzł.

Zakończyło się to obezwładnieniem napastnika oraz zatrzymaniem go. Pogotowie, które zostało wcześniej wezwane, podjęło decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala, aby sprawdzić czy przyczyną jego zachowania nie były środki odurzające.

W czwartek oskarżony dostał zarzut zaatakowania funkcjonariusza na służbie oraz zniszczenia mienia. Łączne straty zostały wyliczone na około 5 tysięcy. Grozi mu 5 lat więzienia.

Źródło: https://slaska.policja.gov.pl/

Zobacz także: budzet obywatelski 2022 ruda slaska nabor wnioskow

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze