Wyniki formalnej weryfikacji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach

Pierwszy etap VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach dobiegł końca. Mieszkańcy tego miasta składali swoje wnioski od 9 marca do 22 kwietnia, a do 11 maja wszystkie zarejestrowane projekty zostały poddane weryfikacji formalnej.

– Mieszkańcy Katowic aktywnie włączają się w działania związane z budżetem obywatelskim, bo widzą efekty swojego zaangażowania. Przez siedem lat katowiczanie wybrali łącznie ponad 870 projektów, z których ponad 700 zostało zrealizowanych. Powstały nowe ławki, chodniki, drogi rowerowe, zielone skwery, boiska, pierwszy wodny plac zabaw czy tężnia solankowa, a także niedawno oddany do użytku, po rewitalizacji, tor saneczkowy w parku Kościuszki. Z efektów tych projektów korzystają tysiące mieszkańców. Katowiczanie dostali świetne narzędzie do wprowadzania realnych zmian swojego otoczenia i bardzo sprawnie z niego korzystają, co potwierdza liczba zgłoszonych w tej edycji projektów.

– mówi prezydent Marcin Krupa.

Pierwsze wnioski do Budżetu Obywatelskiego wpłynęły drogą elektroniczną zaraz po północy 9 marca

Ostatecznie w puli tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach znalazło się 330 wniosków, z czego 133 wpłynęły ostatniego dnia naboru. Spośród nich 48 to projekty ogólnomiejskie, a 282 – lokalne. Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy Murcek oraz Kostuchny.

Projekty dotyczą wielu dziedzin życia miasta

Wśród zgłoszeń lokalnych znajduje się wiele projektów dotyczących kultury i festiwali, które cieszyły się powodzeniem wśród mieszkańców w zeszłych latach. Wśród wniosków inwestycyjnych dominowały projekty dotyczące poprawy estetyki przestrzeni publicznych (poprzez różnego rodzaju remonty dróg, jak i zazieleniania terenów), poprawiające bezpieczeństwo w dzielnicach (takie jak system monitoringu), ale też stawiające na swobodniejsze przemieszczanie się w ich obszarze – na przykład przez wybudowanie nowych ścieżek rowerowych oraz naprawy dróg.

Więcej informacji o wszystkich zgłoszonych projektach można znaleźć na stronie Projekty (katowice.eu).

Wnioskodawcy, których projekty na etapie weryfikacji zostały zweryfikowane negatywnie mają prawo do złożenia odwołania do Prezydenta Miasta Katowice. Odwołania takie należy zgłaszać w terminie 3 dni roboczych od momentu publikacji wyników weryfikacji formalnej wniosków na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego w Katowicach – do dnia 17 maja włącznie.

Do 2 sierpnia będzie trwać weryfikacja merytoryczna wszystkich wniosków, które pozytywnie przeszły pierwszy etap, a do 16 sierpnia nastąpi ogłoszenie ostatecznych wyników oceny. Tegoroczne głosowanie mieszkańców nad projektami, które zostaną do niego dopuszczone odbędzie się w terminie od 6 do 19 września.

źródło: katowice.eu

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze