Rowerowe patrole policyjne pojechały na Katowice

Komendant Miejskiej Policji w Katowicach zadecydował o służbie w okresie wiosenno-letnim w patrolach rowerowych, zależnie od sprzyjającej pogody. To już kolejny rok, kiedy policja będzie patrolowała Katowice na rowerach.

Policjanci na rowerach będą pełnili głównie służbę w miejscach rekreacyjnych, takich jak parki, okolice zbiorników wodnych, lasów, no i również na trasach rowerowych. Policjantów na rowerach można spotkać również w centrum miasta, strefie kultury, czy innych miejscach, gdzie przemieszczanie się samochodem jest utrudnione, jak np. zatłoczone parkingi, na których mieszkańcy Katowic oraz przyjezdni parkują swoje samochody. Policjanci na rowerach swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Policjanci będą skupiać swoją uwagę między na osobach łamiących prawo jak np. spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, lub zakłócanie porządku publicznego.

Policjanci na rowerach będą inaczej ubrani, niż na co dzień policjanci w Katowicach. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie, jak jesteśmy przyzwyczajeni, czarną bądź granatową, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu policjantów mogą być krótkie spodenki. Dla bezpieczeństwa policjantów, zamiast czapki służbowej z daszkiem, policjanci będą nosili kaski rowerowe. Policjanci na rowerach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych

źródło: mojekatowice.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze