Powstał Szlak Przyrody Województwa Śląskiego.

Powstał internetowy przewodnik po ponad pięćdziesięciu ciekawych przyrodniczych miejscach, którego stworzyła Śląska Organizacja Turystyczna. Jest to oferta do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Został przygotowany także zważając na ograniczenia pandemiczne.

Szlak liczy równo 56 obiektów takich jak ogrody botaniczne czy rezerwaty przyrody. Są to obszary naturalne, lecz także te, które zostały przekształcone przez człowieka.

Lista obiektów została przygotowana przez Śląską Organizację Turystyczną oraz Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Utworzenie tego typu szlaku było motywowane chęcią zainteresowania turystów i mieszkańców zwiedzaniem oraz poznawaniem przyrody własnego regionu. W dzisiejszych czasach z ograniczeniami pandemicznymi spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest niemal każdemu potrzebne.

Na szlaku można napotkać ciekawą florę czy faunę. Dla tych bardziej aktywnych zostały stworzone ścieżki rowerowe, które w połączeniu z innymi atrakcjami stanowią niemal idealną propozycję spędzenia wolnego czasu.

Źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze