Katowice: Akcja policji ,,Od tragedii do cudu”.

Wakacje zaczną się już w piątek, dlatego powstała akcja policji ,,Od tragedii do cudu”. Śląska drogówka chce uświadomić kierowcom, jakie niebezpieczeństwo czeka na drodze.

Wraz z wakacjami otwiera się sezon urlopowy, z czym łączy się podróżowanie. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach stworzyła filmik, który przedstawia straszny wypadek, który wydarzył się w zeszłoroczne wakacje. Na przejściu dla pieszych była matka z trojgiem dzieci- jedno w wózku i dwoje grzecznie stojących obok mamy.

Po jakimś czasie zatrzymał się na pasach jeden samochód.

– Pewnie dlatego, że kierująca nim inna mama z tyłu wiozła własną pociechę. Zwyczajnie, po ludzku, zachowała się ze zrozumieniem. Gdy idąca pieszo kobieta weszła na przejście, pojawił się przeraźliwy pisk opon hamującego pojazdu – informuje śląska policja

Był to inny kierowca, który za późno zorientował, że są pasy. Kierowca uderzył w inny samochód, który przez dostaną siłę, uderzył w dzieci.

– To wprost niewiarygodne, że wszyscy przeżyli tak niebezpieczne zdarzenie. Poszkodowanych została czwórka dzieci oraz kierująca, która ustąpiła pieszym pierwszeństwa. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Cud? Tak. Racjonalnie nie można tego wytłumaczyć – wypowiadają się funkcjonariusze.

Mamy zgodziły się na wystąpienie w filmiku i opowiedziały o całym zdarzeniu. Z kolei sprawca zdarzenia nie zgodził się, mimo że ukryto by jego twarz i zmieniono głos.

– Mamy nadzieję, że spot pod tytułem „Od tragedii do cudu” pozwoli uświadomić nam wszystkim, jak bardzo realne jest zagrożenie na drodze oraz jak wiele zależy od zachowań i wzajemnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego – mówią policjanci.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: bytom-wspiera-pogorzelcow-z-nowej-bialej-gdzie-splonelo-25-budynkow

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze