Mają ruszyć zapisy na szczepienia 16 i 17-latków. Zmniejsza też obostrzenia.

Dzisiaj miała miejsce konferencja premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego. Odniesiono się do luzowania obostrzeń. Według informacji dziennikarzy, w przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się zapisy na szczepienia 16 oraz 17-latków.

Liczba zakażeń wirusem w Polsce z dnia na dzień spada. Właśnie dlatego możliwe jest zmniejszanie panujących obostrzeń. Premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że kina, teatry, siłownie oraz baseny zostaną wcześniej otwarte, niż planowano.

– Zdecydowaliśmy się z ministrem zdrowia i Radą Medyczną dokonać pewnych modyfikacji w planie na maj, który obowiązuje. Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, instytucji kultury o 8 dni, na 21 maja – wypowiedział się premier Morawiecki.

Na terenie kin oraz teatrów będzie panował zakaz picia oraz jedzenia. Oczywiście obowiązuje zachowanie dystansu, noszenie maseczki oraz dezynfekcja rąk. 28 maja pracę będą mogli zacząć pracownicy klubów sportowych oraz basenów. Na powierzchni 15 metrów kwadratowych przebywać będzie mogła jedna osoba.

Od soboty 15 maja nie będzie trzeba nosić maseczki na świeżym powietrzy. W pomieszczeniach zamkniętych obowiązek posiadania maseczki nadal obowiązuje.

– W ślad za badaniami firmy Pfizer, które potwierdzają możliwość szczepienia 16 i 17-latków, chcemy już wkrótce udostępnić możliwość szczepienia dla tej części społeczeństwa – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Zapisy rozpoczną się 17 maja.

Źródła: https://sosnowiec.naszemiasto.pl/

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze